Актуально
До Рiздва наметового мiстечка в Києвi може не стати - 2005-01-04
Київ – 3 сiчня. Сьогодні з центру української столиці мали прибрати наметове містечко. Втiм кількість наметів у ньому не зменшилася. Все ж керівництво табору обіцяє, що більшість мешканців роз’їдуться до Різдва.
Не зважаючи на домовленість київської міської влади та учасників акції протесту, наметове містечко в центрі столиці у понеділок не зникло. У ньому й досі десятки великих військових наметів. Вони займають декількасот метрів вулиці Хрещатик - від Майдану Незалежності до міської ради. Втім мешканці містечка, як і обіцяли, почали роз`їжджатися по домівках. Їхня кількість лише за останній день зменшилася майже вдвічі – до п`ятисот осіб.
Заступник коменданта табору Андрій Пукарський каже, що мова не йде про порушення домовленостей - затримка сталася через технічні проблеми.
«Нам дали вказівку збиратися – ми збираємося. Процес вже пішов і йде два дні. Просто на жаль за один день це все не зробиш, бо тут було понад тисячу людей. Зараз затримка просто у фінансуванні. Гроші видають невеликими порціями, щоб вони не розійшлися і щоб ми контролювали, що люди роз`їхалися».
Пукарський каже, що декому купують залізничні квитки. Але більшість людей відправляють по домівках автобусами, які надає київська міська влада. З нею ніяких непорозумінь немає. Так само, як і з киянами. У понеділок весь день на Хрещатику було досить велилюдно. Втім, як і минулих півтора місяці існування табору. За весь час каже Пукарський таборовики поводили себе чемно. Зіграли понад десять весіль і не порушували громадський порядок:
«Трапляється буває – часом бомжі заходять. На Новий рік свій хтось десь перебрав. Але то деталі, дрібниці. Нічого серйозного не було й не буде».
Однак далеко не всі мешканці табору хочуть їхати додому. Дехто бажає дочекатися перемоги – тобто інавгурації новообраного президента. Вона може відбутися в середині січня. Але керівництво містечка каже, що за два-три дні всіх мешканців відправлять додому. Намети зніматимуть столичні комунальні служби. Центр столиці очевидно приберуть до Різдва. Звичайно, якщо не станеться нічого непердбачуваного, кажуть у таборі.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум