Спеціальні потреби

Колишнi волонтери «Корпусу миру» закликають до збiльшення американської допомоги Українi - 2005-01-25


Вашингтон – 24 сiчня. Група колишніх добровольців «Корпусу миру» звернулася з закликом до президента Буша і членів Конгресу збiльшенням допомоги Українi сприяти її дальшому демократичному розвитку.

У своєму листі 82 колишніх волонтерів «Корпусу миру», які раніше працювали в Україні, звернулися з закликом до президента Буша і членів Конгресу США збільшити підтримку американським урядом різних програм, які сприяють розвитку демократії в Україні. За словами колишніх волонтерів, «12 років американських інвестицій, як у громадський, так і приватний сектор, у різні програми підготовки і підтримки українських студентів, вчителів, урядовців, лідерів ділових кіл, журналістів, недержавних організацій та інших сприяли розвитку сильного і процвітаючого суспільства в Україні, свідченням чого стали нещодавні вимоги українців щодо проведення в їх країні вільних, справедливих і прозорих виборів.

Втім колишні добровольці «Корпусу миру» також вказали на те, що адміністрація Буша попросила Конгрес про асигнацію Україні на 2005 рік менше 80-ти мільйонів доларів допомоги. Наприкінці дев’яностих років, підкреслено в листі, США щороку надавали Україні по 225 мільйонів доларів. На погляд колишніх волонтерів, Сполучені Штати повинні доповнити своє вітання України з приводу відносно вільних і мирних президентських виборів, як сказано, «солідною програмною і політичною пітримкою».

У своєму листі добровольці накреслили ряд програм, які, на їх погляд , заслуговують на підтримку і розширення. Серед них - розширення стипендій і програм обміну, програм професійної підготовки вчителів та підтримки мас-медія, збільшення передач Голосу Америки, розширення торговельних і бізнесових програм, програм захисту природнього середовища, програм охорони громадського здоров’я і соціальних послуг, як також діяльності Корпусу миру.

В листі також рекомендується Сполученим Штатам виявити рішучу підтримку Україні в її стараннях одержати від Міністерства торгівлі США статус ринкової економіки, скасувати обмеження поправки Джексона-Веніка, надати Україні статус преференційного торговельного партнера та допомогти їй приєднатися до Світової організації торгівлі. І якщо цього забажає керівництво України, Сполучені Штати також повинні допомогти Києву інтегруватися в такі західні структури, як НАТО і Європейський Союз, сказано в листi колишнiх волонетрiв «Корпусу миру».

До речі, в Сенаті США в день появи листа подано на розгляд законопроект про скасування дії щодо України поправки Джексона-Веніка.

XS
SM
MD
LG