Спеціальні потреби

Заклик Комiтету захисту журналiстiв до Ющенка - 2005-02-01


Вашингтон - 31 сiчня. Базований в Нью-Йорку Комiтет захисту журналiстiв звернувся з листом до президента Вiктора Ющенка, закликаючи його вдатися до крокiв для розслiдування скоєних в Українi злочинiв проти журналiстiв та для проведення реформ в медiа-просторi країни.

Автор листа - виконавчий директор Комiтету захисту журналiстiв Ен Купер, вiддає належне Вiктору Ющенку за висловленi ним зобов`язання полiпшити «погане», як сказано, становище iз свободою преси в Українi. У цiй сферi, говориться далi, можна внести чимало коресктив iз започаткуванням вашою адмiнiстрацiєю нової демократичної ери, на прихiд якої так багато людей надiється.

Десятилiтнє правлiння президента Леонiда Кучми Ен Купер назвала скорумпованим та авторитарним, а також таким, що супроводжувалося переслiдуванням, залякуванням та утисками незалежних ЗМI. Втiм найбiльш тривожними Купер вважає нерозкритi досi вбивства цiлої низки журналiстiв, що, як вона зазначила, допомогло створити в Українi атмосферу беззаконня та поширити самоценцуру.

У зв`якзу iз дiями попереднього уряду щодо мас-медiя Комiтет захисту журналiстiв закликає президента Ющенка вдатися до трьох, як сказано, критично-важливих крокiв:

- по-перше, покласти край культурi безкарностi та зловживанням судових органiв;

- по-друге, реформувати полiтизоване, як сказано, регулювання дiяльностi мас-медiя;

- та, по-третє, припинити усi форми державної цензури.

В усiх трьох сферах комiтет наводить приклади порушень та зловживань, якi фiксувалися в Українi протягом останнiх рокiв.

XS
SM
MD
LG