Спеціальні потреби

Актуально

22.02.05  -  Британська Файненшл таймс у статті Тома Ворнера з Києва та Дена Домбі з Брюселю пише, - 2005-02-23

що Ющенко прибув до бельгійської столиці з наміром переконати західних лідерів, що гідне України місце---це ЄС, і що він серйозно налаштований вдатися до необхідних для вступу туди реформ. Файненшл таймс пише, що Ющенко розпочинає свій візит до Брюселя із зустрічі з президентом США Бушем, який вже вчора заявив, що євроатлантична спідьнота має привітати Україну. Під час саміту НАТО у Брюселі у президента України буде також нагода зустрітися з лідерами європейських держав, керівництвом єврокомісії та виступити у Європарламенті. Там він, пише Таймс, наголосить на двох головних ідеях: членстві у СОТ цього року, і початку переговорів про приєднання до ЄС в дві тисячі восьмому році. Він з прохолодою ставиться до вступу до НАТО, говорячи, що йому треба більше часу для лікування розбіжностей в Україні після виборів, на яких його опонент кандидував на анти-західній платформі. Ющенко висловив задоволення новим планом дій Україна-ЄС, який встановлює головні ділянки реформаторських зусиль України в аспекті досягнення стандартів ЄС, від демократії до сертифікації продуктів. Лише одне мене непокоїть, -- каже втім Ющенко.-- Це те, що план дій мусив би завершуватися пропозицією нового обрію. А цього обрію немає. Він не визначений, сказав Ющенко, додавши, що волів би, щоб у ньому чітко говорилося про початок переговорів про вступ до ЄС після виконання Україною цьго плану, пише Файненшл таймс. Цей план, формально підписаний у понеділок, збільшує квоти імпорту української сталі до ЄС і містить пришвидчений графік надання Україні статусу ринкової економіки, що б дозволило ЄС скасувати антидемпінгові мита на важливі товари. Якщо Україна стане членом СОТ, ЄС погоджується розпочати переговори про зону вільної торгівлі з Україною. Цей план не пропонує перспективи членства, але передбачає приєднання України до внутрішнього ринку ЄС з вільним переміщенням капіталів, людей та товарів. Олег Рибачук, пише Таймс, сказав, що його найбільшою перешкодою у Брюселі був скептицизм євролідерів, зумовлений невиконанням попереднього уряду взятих на себе зобов’язань.

А Інтернешнл геральд триб’юн, торкаючись зазначеної теми, навіть вживає сильніший, аніж скептицизм, термін, говорячи про «страх», який викликає в ЄС перспектива членства ще одного європейського гіганта--України, і який заважає блоку привітати у себе Київ. Олег Рибачук заявив газеті, що ЄС надасть Україні статус країни з ринковою економікою протягом пари місяців. Щодо позиції Росії, він зазначив, що Москві не з руки противитися руху України на Захід. Це--українська справа, каже він, і якщо європейська модель--краща за якістю, то в людській природі обирати краще. Перед відбуттям до Брюселю Ющенко зустрівся у Києві з Лавровим, шефом російського МЗС, і наголосив на прагматичному змісті стосунків з Росією--вічним стратегічним партнером України, зазначає Трибьюн. Рибачук відзначив два виклики на шляху до ЄС: це впровадження влади закону та боротьбу з корупцією. Наразі десь шістдесят відсотків українців підтримують вступ до ЄС, але завданням лишається переконати всю країну, що її майбутнє--на Заході. Тому парламенські вибори наступного року будуть такими важливими, зазначає Інтернешнл геральд трибьюн.

Президент Буш під час свого євротурне зустрінеться також і з російським президентом Путіним--у Братиславі, пише Юрій Ушаков, посол Росії у США, на редакційній сторінці Вашингтон пост. Останнім часом американська і світова преса піддавала Москву і Путіна гострій критиці за відступ від демократії, тиск на медія, ліквідацію Юкоса, втручання в українські вибори, тощо. Ушаков ставить на меті переконати громадську думку напередодні саміту обох президентів, що Росія не звертає зі шляху демократії, а США та Росія мусять співпрацювати насамперед у галузі ядерного роззброєння, особливо можливого обміну інформацією для запобігання непорозумінь. Ушаков відзначив також ділянки, де позиції обох сторін не співпадають: це Ірак. Потім, це занепокоєння багатьох в Росії американськими намірами на пост-радянському просторі, включаючи Україну, Кавказ, Центральну Азію. Всі зусилля Росії, зазначив посол Ушаков, скеровані на забезпечення стабільності і цілісності країни. Ознакою зрілості обопільних стосунків є те, що США та Росія можуть вільно обговорювати будь-які проблеми, що викликають занепокоєння, у конструктивному і відвертому дусі. Ніщо, включаючи і демократію, не є поза дискусією, зазначив посол Ушаков, лише не треба демонізувати Росію. Альтернативою конструктивності обговорення розбіжностей, відзначає Вашингтон пост, є повернення до відчуження у американо-російських стосунках, від чого програють обидві сторони.

Підготував Володимир Звіглянич.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG