Спеціальні потреби

Актуально

НДО презентують своє бачення реформ в Українi - 2005-02-25

Київ – 24 лютого. Декілька українських та іноземних громадських організацій, що спеціалізуються на дослідженнях проблем економіки, сьогодні презентували своє бачення реформ, які має здійснити уряд Юлії Тимошенко з метою покращення життєвого рівня в Україні. Поради експертів вiдразу коментували урядовцi.

Свою економічну програму для України експерти Німецької консультативної групи та Інституту економічних досліджень вирішили презентувати у приміщенні Національного Банку України. Однак, ні його голова, ні міністри економічного сектора на презентацію не з`явилися. Як оголосили, вони були на нараді у президента. Відтак експерти між собою мусили констатувати, що уряд таки зобов’язаний найближчим часом подати програму своєї діяльності у частині реформування економіки. Ігор Бурковський, директор Інституту економічних досліджень:

«Ми розуміємо, що сьогодні перед новою владою стоїть велика кількість завдань, є велика кількість проблем, і вирішення цих проблем потребує певної ідеології. Наша ідеологія дуже проста: це підвищення життєвого рівня. І саме тому ми обрали певні сектори економіки, запропонували певні рекомендації, які з нашої точки зору і з одного боку задаватимуть параметр економічної реформи». За словами народного депутата Володимира Майстришина, нині уряд має унікальну підтримку як у суспільстві, так і в парламенті. Однак у Верховну Раду жодних пропозицій від уряду поки що не надходило. Як сказав Майстришин:

«На жаль, на сьогоднішній день, урядом не подано зміни до бюджету, не подана та нова концепція бачення бюджету 2005 року, про яку в принципі говорилося. Тому що на сьогоднішній день у нинішньому уряді, нинішньої влади є максимально ті можливості, про які в принципі не можна було мріяти. Та підтримка прем’єр міністра, 375 голосів, говорить про те, що в принципі будь-які дії, якi сьогоднi будуть запропонованi урядом, парламентом будуть підтримані».

Вже затверджену урядову програму фахівці називають філософією нового уряду, але не конкретним планом дій. Економіка це насамперед цифри. Поки що уряд не демонструє єдиного бачення тих самих цифр. Експерти постійно повторюють, що такі різні заяви, як стосовно кількості підприємств, що підлягають реприватизації, лише відлякують інвесторів і не сприяють економічному розвитку.

Поки що експерти вказують на те, що економіка України хоч і демонструє рекордні темпи росту, це не надто відображується на матеріальному забезпеченні людей. Українські регіони розвиваються дуже нерівномірно, як і галузі економіки. Подолати цю диспропорцію та підвищити рівень життя людей – це першочрегове завдання уряду. Експерти кажуть, що мають власне бачення, що треба робити у цій ситуації. І чекають, що їх запросять до відповідної розмови і прислухаються до порад. Ігор Бурковський:

«Ми також сподіваємося на те, що одним із елементів діяльності нової влади буде активний діалог з представниками недержавних економічних центрів, з представниками громадянського суспільства - є певні інтелектуальні наробки, і ми готові їх не тільки надати новій владі, але й разом з тим, співпрацювати при їх практичній реалізації», - зазначив пан Бурковський.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG