Спеціальні потреби

Актуально

НДО презентують своє бачення реформ в Українi - 2005-02-25

Київ – 24 лютого. Декілька українських та іноземних громадських організацій, що спеціалізуються на дослідженнях проблем економіки, сьогодні презентували своє бачення реформ, які має здійснити уряд Юлії Тимошенко з метою покращення життєвого рівня в Україні. Поради експертів вiдразу коментували урядовцi.

Свою економічну програму для України експерти Німецької консультативної групи та Інституту економічних досліджень вирішили презентувати у приміщенні Національного Банку України. Однак, ні його голова, ні міністри економічного сектора на презентацію не з`явилися. Як оголосили, вони були на нараді у президента. Відтак експерти між собою мусили констатувати, що уряд таки зобов’язаний найближчим часом подати програму своєї діяльності у частині реформування економіки. Ігор Бурковський, директор Інституту економічних досліджень:

«Ми розуміємо, що сьогодні перед новою владою стоїть велика кількість завдань, є велика кількість проблем, і вирішення цих проблем потребує певної ідеології. Наша ідеологія дуже проста: це підвищення життєвого рівня. І саме тому ми обрали певні сектори економіки, запропонували певні рекомендації, які з нашої точки зору і з одного боку задаватимуть параметр економічної реформи». За словами народного депутата Володимира Майстришина, нині уряд має унікальну підтримку як у суспільстві, так і в парламенті. Однак у Верховну Раду жодних пропозицій від уряду поки що не надходило. Як сказав Майстришин:

«На жаль, на сьогоднішній день, урядом не подано зміни до бюджету, не подана та нова концепція бачення бюджету 2005 року, про яку в принципі говорилося. Тому що на сьогоднішній день у нинішньому уряді, нинішньої влади є максимально ті можливості, про які в принципі не можна було мріяти. Та підтримка прем’єр міністра, 375 голосів, говорить про те, що в принципі будь-які дії, якi сьогоднi будуть запропонованi урядом, парламентом будуть підтримані».

Вже затверджену урядову програму фахівці називають філософією нового уряду, але не конкретним планом дій. Економіка це насамперед цифри. Поки що уряд не демонструє єдиного бачення тих самих цифр. Експерти постійно повторюють, що такі різні заяви, як стосовно кількості підприємств, що підлягають реприватизації, лише відлякують інвесторів і не сприяють економічному розвитку.

Поки що експерти вказують на те, що економіка України хоч і демонструє рекордні темпи росту, це не надто відображується на матеріальному забезпеченні людей. Українські регіони розвиваються дуже нерівномірно, як і галузі економіки. Подолати цю диспропорцію та підвищити рівень життя людей – це першочрегове завдання уряду. Експерти кажуть, що мають власне бачення, що треба робити у цій ситуації. І чекають, що їх запросять до відповідної розмови і прислухаються до порад. Ігор Бурковський:

«Ми також сподіваємося на те, що одним із елементів діяльності нової влади буде активний діалог з представниками недержавних економічних центрів, з представниками громадянського суспільства - є певні інтелектуальні наробки, і ми готові їх не тільки надати новій владі, але й разом з тим, співпрацювати при їх практичній реалізації», - зазначив пан Бурковський.

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG