Спеціальні потреби

Актуально

Український радіоефір чекають змiни?

У Сполучених Штатах днями пройшла Всесвітня виставка технічно-програмного ноу-гау для засобів масової інформації. Найбільшу увагу до себе привернув новий стандарт «HD-Radio», який дозволяє збільшити кількість каналів мовлення на одній і тій же частоті від одного до трьох, до того ж аналогову якість передавання перевести у цифрову. Серед 110-ти тисяч учасників, які приїхали перейняти досвід передових технологій, були і українці. А радіомовна компанія «Радіо-Одеса» навіть має намір випробувати новинку на собі. Про це Андрiй Годованець розмовляв з її директором - Станіславом Кисельовим, який був гостем нашої студії.

АГ: Насамперед, скажіть, що нового і цікавого ви там побачили, що можна було б застосувати в українських ЗМІ?

CК: Цього року були представлені два нових – абсолютно нових – стандарти цифрового радіомовлення: це стандарт DRM, тобто Digital Radio Mondial і стандарт HD-Radio, які дозволяють використовувати існуючі мовні можливості в Україні для того, щоби підвищити покриття сигналом України і збільшити кількість послуг, які ми можемо – ми як мовники - можемо надавати нашим слухачам.

АГ: Я знаю, що ваша компанія вже винесла з цієї виставки кілька домовленостей і ви напевно маєте намір запроваджувати ці технології в Україні?

СК: Так, ми маємо домовленість з американською компанією Harris для того, щоби цього чи наступного року провести тестування їх цифрових радіопередавачів на нашій українській території і ми будемо зустрічатись і в Києві на різних виставках і в Америці, звичайно, і ми вже купуємо багато обладнання у Сполучених Штатах і зараз це буде можливість купувати сучасне цифрове обладнання для того, щоби впроваджувати новітні цифрові технології в Україні.

АГ: А як насамперед люди відчують ці новітні технології на собі?

СК: Зараз така ситуація в Україні, що коли вже традиційне мовлення воно вже є і воно є в FM діапазоні, наприклад, у великих містах тільки, а малесенькі містечка чи селища вони не мають доступу до якісного мовлення. І ми зможемо дуже швидко – в обмежений, дуже обмежений термін, - зможемо покрити сто відсотків території України якісним цифровим сигналом завдяки цим двом новим стандартам – DRM і HD-Radio, тобто це відчує кожна українська родина.

АГ: А який зараз сьoгодні відсоток людей в Україні мають нагоду слухати радіо?

СК: Зараз якісне радіо FM мовлення приймають 30% – максимум 40% населення України. Інші люди можуть дивитись дві чи три програми телебачення чи слухати дуже нечислеnні програми на середніх хвилях.

АГ: І як швидко все ж цього можна очікувати?

СК: Я думаю, що з точки зору розвитку сучасних технологій, як ми можемо це бачити і у Сполучених Штатах, і у Росії, і у Китаї – це буде два чи три роки я думаю максимум, коли наші громадяни зможуть відчути на сoбi вплив цих новітніх сучасних технологій радіомовлення.

АГ: А чи не будуть ці ноу-гау протирічити правилам чи принципам, законам про засоби масової інформації і, звичайно, як на це може відреагувати Національна рада з питань телебачення та радіомовлення?

СК: Розумієте, зараз ми живемо в дуже цікавий час, і зараз, коли мене запитують тут, в першу чергу, в Америці, які наслідки помаранчевої революції ми відчуваємо на собі, я завжди кажу, що це можливість нам як простим рядовим бізнесменам, рядовим мовникам, провінційним навіть мовникам – ми не столичні жителі, - впливати на чинне законодавство, тобто зараз ми будемо пропонувати, які зміни треба вносити до закону про телебачення і радіомовлення, тобто пропонувати нові стандарти мовлення, які ми мали можливість побачити і послухати тут в Америці. І за це ми насправді вдячні нашій революції, яка відбулась в Україні.

АГ: А які є гарантії, що пропоновані вами стандарти пройдуть?

СК: Я думаю, що це майже 100 відсотків на сьогоднішній день.

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG