Спеціальні потреби

Актуально

Український радіоефір чекають змiни?

У Сполучених Штатах днями пройшла Всесвітня виставка технічно-програмного ноу-гау для засобів масової інформації. Найбільшу увагу до себе привернув новий стандарт «HD-Radio», який дозволяє збільшити кількість каналів мовлення на одній і тій же частоті від одного до трьох, до того ж аналогову якість передавання перевести у цифрову. Серед 110-ти тисяч учасників, які приїхали перейняти досвід передових технологій, були і українці. А радіомовна компанія «Радіо-Одеса» навіть має намір випробувати новинку на собі. Про це Андрiй Годованець розмовляв з її директором - Станіславом Кисельовим, який був гостем нашої студії.

АГ: Насамперед, скажіть, що нового і цікавого ви там побачили, що можна було б застосувати в українських ЗМІ?

CК: Цього року були представлені два нових – абсолютно нових – стандарти цифрового радіомовлення: це стандарт DRM, тобто Digital Radio Mondial і стандарт HD-Radio, які дозволяють використовувати існуючі мовні можливості в Україні для того, щоби підвищити покриття сигналом України і збільшити кількість послуг, які ми можемо – ми як мовники - можемо надавати нашим слухачам.

АГ: Я знаю, що ваша компанія вже винесла з цієї виставки кілька домовленостей і ви напевно маєте намір запроваджувати ці технології в Україні?

СК: Так, ми маємо домовленість з американською компанією Harris для того, щоби цього чи наступного року провести тестування їх цифрових радіопередавачів на нашій українській території і ми будемо зустрічатись і в Києві на різних виставках і в Америці, звичайно, і ми вже купуємо багато обладнання у Сполучених Штатах і зараз це буде можливість купувати сучасне цифрове обладнання для того, щоби впроваджувати новітні цифрові технології в Україні.

АГ: А як насамперед люди відчують ці новітні технології на собі?

СК: Зараз така ситуація в Україні, що коли вже традиційне мовлення воно вже є і воно є в FM діапазоні, наприклад, у великих містах тільки, а малесенькі містечка чи селища вони не мають доступу до якісного мовлення. І ми зможемо дуже швидко – в обмежений, дуже обмежений термін, - зможемо покрити сто відсотків території України якісним цифровим сигналом завдяки цим двом новим стандартам – DRM і HD-Radio, тобто це відчує кожна українська родина.

АГ: А який зараз сьoгодні відсоток людей в Україні мають нагоду слухати радіо?

СК: Зараз якісне радіо FM мовлення приймають 30% – максимум 40% населення України. Інші люди можуть дивитись дві чи три програми телебачення чи слухати дуже нечислеnні програми на середніх хвилях.

АГ: І як швидко все ж цього можна очікувати?

СК: Я думаю, що з точки зору розвитку сучасних технологій, як ми можемо це бачити і у Сполучених Штатах, і у Росії, і у Китаї – це буде два чи три роки я думаю максимум, коли наші громадяни зможуть відчути на сoбi вплив цих новітніх сучасних технологій радіомовлення.

АГ: А чи не будуть ці ноу-гау протирічити правилам чи принципам, законам про засоби масової інформації і, звичайно, як на це може відреагувати Національна рада з питань телебачення та радіомовлення?

СК: Розумієте, зараз ми живемо в дуже цікавий час, і зараз, коли мене запитують тут, в першу чергу, в Америці, які наслідки помаранчевої революції ми відчуваємо на собі, я завжди кажу, що це можливість нам як простим рядовим бізнесменам, рядовим мовникам, провінційним навіть мовникам – ми не столичні жителі, - впливати на чинне законодавство, тобто зараз ми будемо пропонувати, які зміни треба вносити до закону про телебачення і радіомовлення, тобто пропонувати нові стандарти мовлення, які ми мали можливість побачити і послухати тут в Америці. І за це ми насправді вдячні нашій революції, яка відбулась в Україні.

АГ: А які є гарантії, що пропоновані вами стандарти пройдуть?

СК: Я думаю, що це майже 100 відсотків на сьогоднішній день.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG