Спеціальні потреби

МЗС України занепокоєне арештом українцiв у Мiнську


Київ - 27 квiтня. Міністерство закордонних справ України направило білоруському посольству ноту у зв’язку із арештом у Мінську п`ятьох українців.

26 квітня у Мінську, під час акції протесту білоруської опозиції, приуроченої до чергової річниці аварії на Чорнобильській АЕС було затримано понад 30 її учасників. П’ятеро з них виявились громадянами України, представниками Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Національний альянс”. Вона була створена на початку року і об’єднала молодь, що брала участь у помаранчевій революції. Кілька останніх місяців Альянс проводив кампанію „Вільна Білорусь”, метою якої було – привернути увагу українців до проблем у сусідній державі.

Напередодні затримання активiстiв в Мінську було підписано угоду про співпрацю між Альянсом та білоруською опозиційною організацією „Молодий фронт”. У ній сторони зобов’язались спільно працювати над утвердженням принципів демократії в Україні та Білорусі. Пiдписанти угоди також вирішили взяти участь у марші „Чорнобильський шлях”, що є традиційним заходом білоруської опозиції.

Загалом у демонстрації взяло участь близько тисячі студентів. Перед Адміністрацією президента працівники міністерства внутрішніх справ Білорусі оточили колону демонстрантів та застосували силу. Затримання студентів відбулося після того, як вони хотіли увійти до будинку Адміністрації, щоб передати керівництву країни список своїх вимог. Серед затриманих українців є і голова Альянсу, депутат Луцької міської ради Ігор Гузь. У чому звинувачують українських громадян достеменно невідомо.

Між тим затримані українці сьогодні постали перед білоруським судом. Їх засудили до 10 днів адміністративного арешту. За даними інформагентств, Ігора Гузя привезли сильно побитим.

Тим часом МЗС України вже направило ноту на адресу посольства Білорусі в Україні, оскільки представникам посольства України в Білорусі було відмовлено у праві на зустріч із затриманими українськими громадянами. Справа перебуває на особистому контролі міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка.

XS
SM
MD
LG