Спеціальні потреби

Актуально

Японський прем’єр-міністр Сіндзо Абе йде у відставку через стан здоров’я

В Японії повідомляють, що прем’єр-міністр Сіндзо Абе йде з посади через погіршення здоров’я.

Він упродовж років потерпав від хронічної хвороби шлунково-кишкового тракту.

Абе вже полишав посаду прем’єр-міністра у зв’язку з хворобою 2007 року, але згодом нові ліки дали йому можливість повернутися до політичної діяльності і 2012 року стати керівником уряду.

Японська телерадіомовна корпорація NHK вказує, що розмови про можливе ускладнення здоров’я 65-річного прем’єр-міністра посилилися після того, як він двічі за останні два тижні відвідував лікарню.

Сіндзо Абе очолював уряд упродовж 7 років, що є найтривалішим періодом в історії країни, і його термін на чолі лідера урядової Ліберально демократичної партії міг тривати ще один рік.

Головні зусилля Абе на прем’єрській посаді були зосереджені на відновленні зростання економіки - третьої за обсягами у світі та на посиленні військової сили і позицій Японії на світовій арені.

Сіндзо Абе вважають прихильником перегляду пацифістської конституції Японії на тлі посилення могутності Китаю в тихоокеанському регіоні.

Японія змогла тримати епідемію коронавірусу під контролем краще, ніж багато інших країн, але Абе критикували за брак лідерства і низку невдалих кроків на початку епідемії.

Відставка буде причиною для виборів нового лідера Ліберально демократичної партії, який стане прем’єр-міністром.

Дивіться також: Переваги і недоліки домашнього навчання у США

Переваги і недоліки домашнього навчання у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG