Спеціальні потреби

Китайському художнику-інакодумцю заборонили покидати Пекін протягом року


Ай Вей спілкується із журналістами поблизу свого будинку.

Всесвітньовідомий художник Ай Вейвей знаходиться вдома після майже трьох місяців перебування у в’язниці. За офіційними повідомленнями, протягом року його пересування буде обмежено.

У четвер на брифінгу в МЗС Китаю речник міністерства Хон Лей заявив, що слідство щодо 54-річного художника та громадського активіста продовжується. Він також додав, що Ай залишатиметься під арештом за адресою проживання, тобто в Пекіні.

У середу ввечері після свого звільнення художник звернувся до кореспондентів. Вейвей висловив жаль, що мусить відмовити репортерам в інтерв’ю з огляду на складну для нього ситуацію.

Ай Вейвея було заарештовано на початку квітня в ході заходів влади Китаю, спрямованих проти китайських активістів та дисидентів. Таким чином влада намагалася попередити поширення заворушень з Близького Сходу на Китай. Через кілька тижнів після арешту влада заявила, що художника затримано за ухиляння від сплати податків.

Офіційне агентство новин Сіньхуа заявило, що Ай Вейвея звільнено тому, що він зізнався в ухилянні від податків та пообіцяв виплатити гроші, які заборгував державі. Окрім того, повідомлялось, що хворий на діабет художник був звільнений із медичних міркувань.

XS
SM
MD
LG