Спеціальні потреби

США жалкують про рішення РФ закрити Американський центр в Москві


Посол США в Росії Джон Теффт

Подібні кроки ставлять під сумнів прихильність уряду Росії розвитку зв'язків між народами двох країн – посол США Джон Теффт.

Посольство США в Москві розповсюдило заяву, в якій висловило глибокий жаль з приводу одностороннього рішення російської влади закрити Американський центр посольства США при Всеросійській державній бібліотеці іноземної літератури ім. М. І. Рудоміно в Москві.

Раніше бібліотека розірвала офіційну угоду з посольством США про підтримку посольством Американського центру, а також повідомила про свій намір замінити директора Американського центру і взяти діяльність центру під свій повний контроль. Таким чином припиняється американсько-російська співпраця в Американському центрі у Всеросійській державній бібліотеці іноземної літератури, яка тривала більше 22 років і створювала глибокі та міцні зв'язки між людьми і культурою Росії та Сполучених Штатів.

Тільки минулого року, звертає увагу посол Джон Теффт, Американський центр провів більше 400 культурних та освітніх заходів і прийняв більше 50 000 російських відвідувачів.

«Російський уряд ухвалив це рішення через майже рік після того, як влада РФ згорнула найбільшу американсько-російську програму освітніх обмінів FLEX (Future Leaders Exchange Program), - йдеться в заяві посольства. -Односторонні кроки, зроблені РФ останнім часом, ставлять під сумнів прихильність уряду Росії зв'язкам між російським і американським народами, які не уривалися навіть за часів «холодної війни» і в інші складні моменти довгої історії відносин наших країн».

У заяві підкреслюється, що США, як і раніше, прихильні ідеї обмінів та програм, які сприяють встановленню культурних зв'язків та взаєморозумінню між народами двох країн, а також «прихильні продовженню важливої роботи Американського центру в Москві».

Дивіться також: Курт Волкер: Захід мало зробив, щоб зупинити Путіна

Курт Волкер: візит генсека НАТО до України - важливий символічний крок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

XS
SM
MD
LG