Спеціальні потреби

США не визнають законним рішення Верховного Суду РФ заборонити Меджліс


Державний департамент США оприлюднив офіційну заяву, в якій засудив призупинення діяльності органу самоврядування кримських татар.

Сполучені Штати Америки вважають незаконним рішення Верховного Суду Російської Федерації підтвердити заборону органу самоврядування кримських татар, Меджлісу. Про це заявив у п’ятницю Марк Тонер, заступник прес-секретаря Державного департаменту США.

Сполучені Штати не погоджуються з визначенням Меджлісу як «екстремістської» організації і засуджують призупинення діяльності цього демократичного інституту. Це рішення викликає особливе занепокоєння з урахуванням систематичного і несправедливого ставлення Росії до кримських татар, наголосив Тонер.

Росія далі практикує довільне затримання кримських татар, викрадення, політично-мотивоване переслідування, обмежує свободу пересування і проводить рейди поліції в їхніх будинках і мечетях. Держдепартамент закликає Росію негайно припинити ці неприйнятні практики.

У заяві ще раз підтверджено, що США не визнають спробу анексії Криму Росією і знову закликають Росію повернути контроль над півостровом Україні.

«Наші санкції, пов'язані з Кримом, будуть продовжуватися, допоки Москва не поверне контроль над Кримом Україні», підсумовується у заяві Держдепартаменту.

XS
SM
MD
LG