Спеціальні потреби

Чи варто Зеленському розпускати Раду - дискутують американські експерти


Аргументи американських експертів: чи варто розпускати парламент? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Аргументи американських експертів: чи варто розпускати парламент? Відео

Очікується, що 14 травня стане відома дата інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Від того, коли відбудеться інавгурація, залежить і можливість проведення дострокових парламентських виборів. Про доцільність та законність дострокових виборів журналістка Української служби "Голосу Америки" Тетяна Ворожко говорила із трьома американськими експертами під час запису спеціального проекту Голосу Америки, присвяченого українським виборам. Наводимо їх точку зору з цього питання.

Ендрю Мак (в центрі)
Ендрю Мак (в центрі)

Ендрю Мaк, голова Вашингтонського бюро юридичної фірми Asters:

"З політичної точки зору це (дочасні вибори - ГА) має сенс. Однак у нас є щось, що називається Конституцією. І в Конституції є досить суворі правила щодо того, коли мають відбутися вибори. І прискорення їх проведення на один місяць або шість тижнів зробить ситуацію неконституційною. Ми бачили це вже в 2010 році, коли Янукович переміг і вирішив по-своєму інтерпретувати Конституцію і ми всі знаємо, чим це закінчилося, правильно? Майданом. Дивіться, президент має потужний рупор. В нього 73-відсоткова підтримка, щонайменше у другому турі. Немає жодних причин, чому він не може використовувати цю підтримку, щоб проштовхнути зміни, які необхідно зробити. Багато змін реально можна зробити без нових виборів".

Андерс Аслунд
Андерс Аслунд

Андерс Аслунд, економіст, аналітичний центр США Атлантична Рада:"Як заявив новообраний президент Зеленський, він хоче, щоб його інавгурація відбулась 19 травня, якнайшвидше. І щоб відбулися дострокові вибори, тому що, очевидно, цей парламент збирається працювати проти реформ, так, як це було влітку 2014 року. Тоді Україна опинилася у дуже небезпечній ситуації. Україні необхідні дострокові парламентські вибори якомога раніше. Наприклад, так відбувається у Франції, коли обирається новий президент, він має право оновити парламент і через два місяці проходять парламентські вибори".

Ірина Паліашвілі
Ірина Паліашвілі

Ірина Паліашвілі, Голова юридичного комітету, Американсько - Українська ділова рада:

"У нас тут два юристи проти одного економіста. І як юрист, ви знаєте, я захищаю Конституцію, якщо ми хочемо змінити систему. Правильно? Якщо ми хочемо зробити як у Франції, де коли приходить новий президент, обирається новий парламент, ми повинні змінити Конституцію. Якщо робити інакше, це не буде гарним сигналом щодо верховенства права. Якщо вам не подобається закон, змініть закон через демократичну процедуру, через Раду. Також, я думаю, що новообраному президентові і його команді потрібні ці півроку. Вони повинні показати українській громадськості, виборцям, підприємствам, інвесторам, МВФ, а також нашим міжнародним союзникам, на що вони здатні. І ми хочемо побачити ці сигнали до голосування на парламентських виборах. Тому я не розумію, чому кожен новообраний президент намагається розпустити Раду якомога швидше. Це ж всього шість місяців. Це не те, що він мусить мати цей склад ради до кінця свого терміну".

Дивіться також: ​Час-Тайм. Державний секретар США Майк Помпео вирушив до Росії

Час-Тайм. Державний секретар США Майк Помпео вирушив до Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG