Спеціальні потреби

Актуально

У Нью-Йорку експонуються твори, натхнені подіями 9-11

Через два тижні після терористичних нападів одинадцятого на вежі-близнюки Світового Торговельного Центру художниця Еґі Кені відвідала місце трагедії. Від того часу вона приходила туди знову і знову, і малювала пожежників, рятувальників, поліцейських, і чоловіків та жінок, що розшукували тлінні останки людських жертв, і очищували місце від уламків. Тепер її твори виставляються в Музеї поліції у Нью-Йорку.

Виставка Еґі Кені зібрала відомих діячів Нью-Йорка, серед яких були і безпосередні свідки трагедії. Серед них начальник поліції Нью-Йорка Реймонд Келі.

«Я живу за всього один квартал від цього місця. На мою думку, художниці Еґі Кені вдалося відобразити почуття тих жахливих днів після одинадцятого вересня».

Еґі називає себе художником-репортером і каже, що її постійно тягнуло до місця знищених веж-близнюків. «Думаю, що це був мій спосіб примиритися з цією жахливою трагедією», - каже вона.

Від початку березня до кінця травня 2002 року, коли очищувальні роботи було в основному закінчено, Еґі постійно відвідувала місце атак. Вона часто навідувалася і у намет, де працівники приходили, щоб відпочити та поїсти.

«Мене вразило те, що цей намет майже нагадував собор. В середині метушились сотні людей, одначе, вони поводилися дуже тихо. Було дуже дивно бачити стільки людей з різних прошарків суспільства, які чудово співпрацювали».

На багатьох картинах видно, наскільки вичерпані – фізично і психічно – були ліквідатори наслідків атак.

«Всі абсолютно втомлені. Мені здається, що засипали вони негайно, як тільки лягали спати», - розповідає художниця.

Коли у травні 2002 року закінчились очищувальні операції Еґі Кені припинила малювати і сховала картини допоки її товариш не розповів про них кураторові Музею.

«Ціла історія одинадцятого вересня є для мене священною. Я аж ніяк не хотіла б продавати ці ескізи на вулиці», - каже Еґі.

На відкритті виставки багато людей висловлювали задоволення з приводу того, що громадськість може бачити художні свідчення трагедії одинадцятого вересня.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG