Спеціальні потреби

Відставка уряду Азарова призведе до нестабільності - Аслунд


Відставка Азарова веде до нестабільності - Аслунд
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
Direct link

Відставка Азарова веде до нестабільності - Аслунд

Президент України Віктор Янукович прийняв відставку керівника уряду Миколи Азарова у зв'язку з його обранням до Верховної Ради України. Разом з ним у відставку відправлений весь склад Кабінету міністрів, як це передбачено Конституцією.

Усі урядовці продовжать виконувати свої обов'язки до формування нового уряду. Верховна Рада має розглянути кандидатуру на посаду прем'єр-міністра протягом п'яти днів після подання глави держави.

Віктор Янукович поки що не повідомив, чи знову пропонуватиме очолити уряд Миколі Азарову, чи запропонує нового кандидата.

Прокоментувати події в українському кабміні ми попросили старшого наукового співробітника Інституту економіки імені Пітерсона, експерта з питань України у Вашингтоні Андерса Аслунда:

«Майбутнє нового уряду залежить від того, яку підтримку збере президент Янукович. Він мусить спробувати зібрати більшість у парламенті. Для цього він мусить піти на поступки, і лише від нього залежить, на які поступки він готовий піти, і кого він хоче бачити на чолі наступного уряду. Враховуючи досвід його правління в останні три роки коли він викидав з уряду, один за одним, великих бізнесменів, тепер йому буде дуже складно. Я прогнозую, що ми будемо мати період нестабільності. Я підозрюю, що президенту Януковичу не вдасться сформувати стабільний уряд і тому менш важливо на сьогодні кого він призначить цим урядом керувати і хто буде в уряді. Важливим є питання чи буде мати новий уряд політичний мандат, щоб ухвалювати рішення», - зазначив Андерс Аслунд
XS
SM
MD
LG