Спеціальні потреби

Джуліана Ассанжа не можна видавати до США - постанова судді в Лондоні


Джуліан Ассанж в поліційному автобусі в Лондоні 1 травня 2019 р.

У лондонському суді 4 січня оголосили, що Джуліана Ассанжа, засновника WikiLeaks, не можна видавати до Сполучених Штатів, де йому висунули звинувачення у шпіонажі і в незаконному проникненні в урядові комп’ютерні системи.

Суддя Ванесса Барайтсер визнала законність підстав американських вимог про екстрадицію, але вирішила, що вагомішим аргументом проти видача Ассанжа до США є проблеми з його психічним здоров'ям і зокрема загроза самогубства.

Очікують, що представники США подаватимуть апеляцію проти рішення судді.

Прихильники Джуліана Ассанжа називають його журналістом - викривачем і стверджують, що його треба захищати на підставі принципу свободи слова.

Але критики закидають, що він маніпулював викриттями, керуючись власними цілями, і вказують, що поширення деяких документів поставило під загрозу життя людей.

49-річний Ассанж перебував у в’язниці в Британії після семи років переховування від британської поліції в лондонській будівлі посольства Еквадору, де він попросив притулку 2012 року, уникаючи екстрадиції до Швеції, де щодо нього провадили тепер закрите слідство за звинуваченнями у сексуальному насильстві.

Справа у Швеції була закрита з технічних причин, а британський суд покарав Ассанжа за непокору судовому рішенню у Лондоні, і він залишався за ґратами на час розгляду вимоги про екстрадицію.

Американські звинувачення

Американська прокуратура обвинувачує Джуліана Ассанжа по низці пунктів закону про боротьбу зі шпіонажем у зв'язку з отриманням з американської державної комп'ютерної системи та оприлюдненням таємних документів військового і дипломатичного відомств США.

2010 року сайт WikiLeaks опублікував документи, які надав колишній службовець американської розвідки Бредлі/Челсі Менінґ, який визнав викрадення і згодом відбув кількарічне ув’язнення.

Окремо Ассанжу закидають, що під час виборчої кампанії у США 2016 року була розповсюджена викрадена, як вважають росіянами, інформація на шкоду Гілларі Клінтон, яка тоді змагалася за президентську посаду з Дональдом Трампом.

Сполучені Штати попросили Британію видати Ассанжа 2019 після того, як йому припинили надавати притулок у посольстві Еквадору.

Дивіться також: Подорож українською Америкою

Подорож українською Америкою
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG