Спеціальні потреби

Суд щодо екстрадиції Ассанжа до США поновився у Лондоні після затримки через коронавірус


Джуліан Ассанж після арешту в Лондоні 11 квітня 2019 р.

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж поновлює боротьбу у суді в Лондоні проти його видачі з Великої Британії до Сполучених Штатів.

Процес затримався на кілька місяців через епідемію коронавірусу. Від квітня 2019 року Ассанж перебуває у в’язниці.

На цьому етапі суду адвокати Ассанжа викликатимуть свідків на підтвердження аргументів сторони захисту про те, що справа проти нього у США є політичною, а також, що він хворий.

У Сполучених Штатах 49-річному Ассанжу висунули обвинувачення у шпіонажі зокрема у зв’язку з викраденням інформації з урядових комп’ютерів.

Одним з найпомітніших було оприлюднення WikiLeaks відеозапису американської бойової операції 2007 в Іраку, в результаті якої від обстрілу з вертольотів загинули десятки людей.

Згодом були опубліковані інші дані американських військових, а також звіти дипломатів США.

Прихильники Джуліана Ассанжа називають його журналістом - викривачем, а критики вказують, що поширення деяких викрадених документів поставило під загрозу життя людей, які постачали розвіддані з Іраку, Ірану та Афганістану.

Окремо Ассанжу закидають поширення під час виборчої кампанії у США 2016 року інформації на шкоду Гілларі Клінтон, яка змагалася за президентську посаду з Дональдом Трампом.

Слідчі у США дійшли висновку, що той компромат, поширений через WikiLeaks, був викрадений росіянами, що Ассанж заперечує.

2012 року Джуліан Ассанж отримав притулок у посольстві Еквадору в Лондоні і провів там 7 років, уникаючи екстрадиції до Швеції, де щодо нього провадили тепер закрите слідство через звинувачення у сексуальних нападах.

Дивіться також: Як український стартап завойовує ринок оренди житла у США

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG