Спеціальні потреби

Перемога Австралії над тютюновим лобі може викликати «ефект доміно»


Австралійці купують цигарки без логотипів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00
Direct link

Австралійці купують цигарки без логотипів

Розвинені країни світу все активніше захищають своїх громадян від шкідливого впливу тютюну. Так, Вищий суд Австралії підтримав закон, який забороняє виробникам тютюну розміщати свої логотипи на пачках цигарок. До подібних заходів може вдатись і Європейський союз. Втім на думку експертів, вплив тютюнових компаній досі дозволяє їм зберігати сприятливі для роботи умови в численних країнах, незважаючи на очевидну шкоду від споживання тютюну для їх економік. Нове дослідження проведене у 16 країнах світу засвідчило, що, подекуди, закони захищають прибутки виробників тютюну, а не життя громадян.

Дослідження, зроблене на основі інформації щодо трьох мільярдів курців, включно з тисячами інтерв’ю, доводить, що споживання тютюну в тій чи іншій країні у значній мірі залежить від сили лобі тютюнових компаній. Дослідження проводилось у 14 країнах з низьким та середнім рівнем доходів населення, а отримані дані порівнювались із показниками США та Великобританії.

Доктор Гарі Джовіно зі Школи громадського здоров’я при університеті Баффало виступив головним редактором дослідження.

«Тютюнопаління дуже дорого обходиться системі охорони здоров’я розвинених країн. Незабаром ситуація повториться у країнах з низьким та середнім рівнем доходів населення. А Індія вже дорого платить за курців».

Дані, отримані дослідниками, вказують, що у Китаї налічується 300 мільйонів курців. В Індії палять майже 275 мільйонів. При цьому, каже Джовіно, паління нав’язується зі шкільної лави:

«Національна тютюнова компанія Китаю підтримує десятки початкових шкіл. Вона має можливість пропагувати паління у школах і фактично переконує їх, що завдяки важкій роботі та палінню, можна досягти успіху у житті. Це не піддається розумінню. Уряд каже дітям, що паління - це шлях до успіху, хоча в дійсності паління скорочує життя».
Тютюнопаління дуже дорого обходиться системі охорони здоров’я розвинених країн. Незабаром ситуація повториться у країнах з низьким та середнім рівнем доходів населення».
Гарі Джовіно, один з авторів дослідження


Дослідження вказує, що в багатьох країнах світу виробники тютюну мають значний вплив на дії уряду та формування соціальних норм.

З огляду на це, спостерігачі вказують на важливість нещодавнього рішення Верховного суду Австралії, який заборонив виробникам тютюну розміщувати свої логотипи на пачках цигарок.

Джонатан Ліберман з Центру досліджень законодавства і раку каже, що це наочно демонструє, що єдиний спосіб покласти край погрозам з боку виробників тютюну це перемогти їх в суді. Він вважає, що рішення є добрим не лише для австралійців, а і для всього світу.

Автори дослідження стверджують, що якщо не вдатись до невідкладних дій, до кінця 21 сторіччя, через вживання тютюну, передчасно помруть понад мільярд людей. В середньому, кожен з них не доживе 15 років. Гарі Джовіно, сподівається що результати їх дослідження підштовхнуть уряди різних країн до дій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG