Спеціальні потреби

Сигарети у пачках без логотипів компаній?


Верховний суд Австралії виніс рішення, що нові закони, які вимагають, щоб сигатери продавались у звичайних упаковках без логотипу компанії, не порушують конституції країни.

У середу суд виніс рішення проти чотирьох тютюнових компаній, які подали апеляцію, кажучи, що заборона фірмової символіки на продукції порушує їх права на інтелектуальну власність.

Ідеться про компанії British American Tobacco, Japan Tobacco International, Imperial Tobacco та Philip Morris. Вони також твердять, що тепер буде легше підробляти сигарети.

Починаючи з грудня, сигарети в Австралії продаватимуться в однакових оливково-зеленого кольору упаковках з графічним попередженням про шкідливість палення тютюну.

Австралійський уряд надіється, що ці зміни доведуть до скорочення кількість курців в Австралії, де в результаті хвороб, пов’язаних із тютюном, щороку вмирає приблизно 15 тисяч людей.

Проте новий австралійський закон чекають можливі проблеми у Світовій торговельній організації. Україна, як виробник тютюну, з Гондурасом і Домініканською Республікою твердять, що вимоги щодо звичайної упаковки сигарет несправедливо обмежують торгівлю.
XS
SM
MD
LG