Актуально
Австрія стала єдиною країною ЄС з крайньо-правою партією в уряді і з наймолодшим лідером

Новий уряд Австрії склав присягу на тлі вуличних протестів проти призначення на ключові посади представників Партії свободи, яку називають крайньо-правою, антиіммігрантською і прихильною до Росії.
Урядом керує 31-річний Себастіан Курц, який очолює більшого партнера в коаліції - Народну партію.
Представники Партії свободи, що здобула третє місце на виборах у жовтні, отримали головні посади у ключових міністерствах: закордонних справ, оборони, внутрішніх справ, охорони здоров’я та соціальної безпеки.
У суботу 16 грудня Себастіан Курц заявив, що не збирається змінювати курс Австрії щодо санкцій ЄС проти Росії.
Але лідер Партії свободи Гайнц-Крістіан Штрахе казав, що хотів би скасування санкцій і погоджується з курсом лише поступаючись більшості в Європі.
У виборчій програмі Партії свободи відкрито не йшлося про плани скасування санкцій, але сказано, що така політика завдає економічної шкоди Австрії і суперечить політиці нейтралітету країни.
Австрійській Партії свободи закидають надто близькі стосунки з Кремлем.
Активісти партії всупереч офіційній позиції ЄС кажуть, що визнають анексію Криму Росією, а чільний представник партії Йоганн Ґуденус 2014 року був “спостерігачем на референдумі" і хвалив його проведення.
2016 року Партія свободи підписала угоду про співпрацю з владною російською партією “Єдина Росія”.
Канцлер Курц, намагаючись розвіяти побоювання напруженості у відносинах Відня з Євросоюзом, заявив, що новий уряд узгодив “чітке проєвропейське бачення”.
Штрахе, який став віце-канцлером, також повідомив, що новий уряд не планує референдуму з питання про вихід країни з ЄС, але наголосив на своєму праві критикувати Євросоюз.
Коаліційна угода передбачає, що Австрія активізує боротьбу з нелегальною імміграцією та прискорить депортацію осіб, яким відмовили у наданні притулку.
Австрійська Партія свободи вже була учасницею урядової коаліції Австрії 2000 року і тоді Європейський союз відмовлявся від співпраці з Віднем.
Але дипломатична блокада з боку Брюсселя була скасована кількома місяцями згодом.
Дивіться також: Життя у комплексі для пенсіонерів у США – розповідь української мешканки
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум