Спеціальні потреби

Байден: правду про Голокост забувати не можна


Фрагмент меморіального комплексу на місці нацистського табору смерті в Освенцимі (архівне фото)

Президент США виступив із заявою з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

Білий дім опублікував заяву президента США Джо Байден з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

"Сьогодні ми об'єднуємося із людьми з націй всього світу, щоб вшанувати Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, згадавши 6 мільйонів євреїв, а також ромів та сінті, слов'ян, людей із обмеженими можливостями, ЛГБТ осіб та багатьох інших, які були вбиті нацистами та їх колаборантами під час Шоа", - йдеться у заяві.

Президент США наголосив на необхідності ніколи не забувати правду про те, що сталося в Європі, та недопустимості ігнорування жахів, завданих "нашим побратимам через ненависницькі доктрини і розкол між людьми".

Ми повинні передати історію Голокосту нашим онукам і їхнім онукам, щоб стримати свою обіцянку: "ніколи знову"
Джо Байден

За словами президента США, сам він дізнався про Голокост від батька, розповідь якого справила на нього глибоке враження; згодом Байден возив своїх дітей до Дахау, щоб наочно пояснити їм суть цих трагічних подій. «Ми повинні передати історію Голокосту нашим онукам і їхнім онукам, щоб стримати свою обіцянку: "ніколи знову". Саме так ми запобігаємо геноциду в майбутньому», - зазначив він.

Президент США також порівняв виступи американських прихильників ідеології вищості білої раси, неонацистів у Шарлоттсвіллі у 2017-му році році із "антисемітською жовчю, яку ми чули в 1930-х роках в Європі".

Як заявив Байден, запобігання геноциду в майбутньому залишається нашим моральним обов'язком і питанням національного і глобального значення.

«Голокост не був історичною випадковістю. Це сталося через те, що занадто багато урядів холоднокровно взяли і реалізували ненависницькі закони, політику і методи, щоб очорнити і знелюднити цілі групи людей, а надто багато людей мовчки стояли осторонь. Мовчання - це співучасть», - підкреслив Байден.

«Коли ненависть безконтрольна і коли втрачається система стримувань і противаг у державі і суспільстві, яка захищає основні свободи, це може привести до насильства і масових звірств. Сполучені Штати продовжать добиватися справедливості для тих, хто пережив Голокост та їхніх нащадків. Ми віддані справі створення світу, в якому викладаються уроки Голокосту і в якому цінується життя всіх людей», - заявив президент США.

Як відзначають американські ЗМІ, відчим державного секретаря США Ентоні Блінкен пережив Голокост.

Дивіться також: Маски як модний аксесуар: як досягнути баланс між функціональністю і красою

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG