Спеціальні потреби

Актуально

У Пентагоні заявили, що не терпітимуть екстремізм у своїх лавах - буде проведено перевірку системи урядових заходів

В.о. міністра оборони США віддав розпорядження перевірити правила щодо участі військових в екстремістських організаціях.

У Міністерстві оборони США немає місця тим, хто дотримується екстремістських поглядів, заявили представники відомства.

Після штурму Капітолію Пентагон знову підкреслив рішуче неприйняття військовослужбовців або співробітників, які займаються екстремізмом, дотримуються ідеології переваги білої раси або належать до організацій, які прагнуть повалити конституційний порядок.

«Ми ... робимо все можливе, щоб викорінити екстремізм у Міністерстві оборони, - заявив Гері Рід, директор Пентагону з питань військової розвідки і контррозвідки, правоохоронних органів і безпеки. - Політика Міністерства оборони прямо забороняє військовослужбовцям активно пропагувати доктрини, ідеології або переконання шовіністського, екстремістського або злочинного спрямування». Слова посадовця наводяться у матеріалі розміщеному на сайті Міноборони США.

За словами Ріда, весь військовий персонал, в тому числі в резерві, пройшов попередню перевірку і підлягає постійній оцінці. «Простіше кажучи, ми не потерпимо жодного екстремізму у Міністерстві оборони», - підкреслив він.

Раніше члени Об'єднаного комітету начальників штабів розіслали незвичайний документ, що нагадує військовослужбовцям про їхню присягу «відстоювати і захищати Конституцію США від усіх ворогів, зовнішніх і внутрішніх».

14-го січня Служба генерального інспектора Міноборони США (незалежний наглядовий орган - прим. ГА) заявила про плани розпочати оцінку зусиль Міноборони щодо розробки та запровадження політики та процедур щодо ідеологічного екстремізму у Збройних силах США.

"Наша мета - визначити як Міноборони та роди військ впроваджують політику та процедури, які забороняють активне поширення та активну участь щодо доктрин вищості, екстремізму, або кримінальних банд, ідеологій, або діяльності з боку військовослужбовців, як цього вимагає інструкція Міноборони 1325.06", - йдеться у повідомленні.

Внутрішні екстремісти ( термін domestic extremist англ. використовується для позначення загрози, яка походить ізсередини країни на противагу зовнішній загрозі - прим. ГА) вторглися в Капітолій 6 січня, намагаючись перешкодити Конгресу підрахувати голоси Колегії вибірників. За підсумками цієї переважно символічної процедури було оголошено, що Джозеф Байден переміг на виборах 2020 року та 20 січня стане наступним президентом Сполучених Штатів.

Серед учасників заворушень були ветерани збройних сил, а ЗМІ висловлюють припущення, що в натовпі могли бути і діючі військовослужбовці.

Як заявили на умовах анонімності високопосадовці Міністерства оборони, відомство наполегливо працює над тим, щоб ті, хто дотримується екстремістських поглядів, не потрапляли на військову службу.

Перед приведенням до присяги бажаючих служити в збройних силах перевіряють, в тому числі за допомогою бесід з їх родичами, друзями, вчителями та колегами, пояснив один з експертів. Однак іноді до лав військових все ж потрапляють неблагонадійні елементи, і для виявлення таких людей в Пентагоні діють програми безперервного навчання і спостереження.

«Ми дуже тісно співпрацюємо з ФБР, щоб виявити всіх діючих або колишніх військовослужбовців, причетних до екстремістської поведінки всередині країни», - сказало джерело.

Деяких військовослужбовців приваблює агресивна поведінка учасників американських груп ополчення (militia - англ.) «За минулі роки в країні було чимало випадків, коли ці ополченці бралися за зброю і відкривали вогонь, - сказав чиновник. - Є й інша сторона питання - расові або етнічні мотиви».

Підйом екстремізму серед широких верств населення зачіпає і Пентагон, зазначає представник відомства. «За останні п'ять або шість років стався сплеск активності прихильників переваги білої раси і білих націоналістів, - сказав він. - Мабуть, їх найбільшою акцією за останні десятиліття став протест у місті Шарлотсвілл у 2017-му році».

Ці групи активно намагаються залучити до своїх лав військовослужбовців. Інші організації «фактично заохочують своїх членів вступати в армію з метою набуття навичок і досвіду», відзначило джерело.

За словами офіційних осіб, і. о. міністра оборони Кріс Міллер розпорядився провести ревізію всіх процедур, законів і правил, що стосуються участі військовослужбовців у екстремістських організаціях.

Дивіться також: Європейський суд з прав людини дозволив розглядати позов України проти Росії щодо порушень у Криму

Всі новини дня

Експлейнер: Міжнародний кримінальний суд (МКС)

В Пентагоні хочуть інспектувати використання зброї Україною

Архівне фото: Військовий ЗСУ стріляє з "Джавеліна" під час навчань, Україна, 2022 рік. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Handout via REUTERS 

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці.

"З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці", - вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял відзначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. В травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. В червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. В коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на "суворий нагляд" від Конгресу і "повну підзвітність Міністерства оборони", щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

35 країн вимагають виключити Росію та Білорусь з міжнародного спорту

Команда Білорусі на Олімпійських іграх 2022 року

Міністри спорту 35 країн закликали міжнародні спортивні федерації призупинити членство Росії та Білорусі, через російське вторгнення до України і роль, яку в ньому відіграє Білорусь. Відповідну заяву опублікувало польське Міністерство спорту.

Посадовці також закликали зняти із впливових міжнародних посад в спортивних організаціях осіб, пов'язаних з держустановами Росії та Білорусі та припинити угоди про показ подій федерацій на телебаченні цих країн.

«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн із керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії», — сказав польський міністр спорту Каміль Бортничук під час прес-брифінгу в суботу.

До заклику приєднались 25 з 27 країн ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ісландія, Ліхтенштейн та Японія.

В березні подібну спільну позицію озвучили 37 країн. З початку повномасштабної російської агресії проти України, російські спортсмени фактично виключені з міжнародного спорту, а Міжнародний олімпійський комітет назвав вторгнення порушенням олімпійського перемир'я, повідомляє видання InsideTheGames.

У відповідь на заклик МОК, переважна кількість міжнародних федерацій виключили російських та білоруських спортсменів із змагань. Вони можуть змагатись під нейтральним прапором в деяких видах спорту.

Регулятор закликає німців підготуватися до можливої нестачі газу

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, 8 березня 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске/File Photo

БЕРЛІН (AP) — Побоюючись, що Росія може припинити постачання природного газу, голова регуляторного агентства Німеччини з питань енергетики в суботу закликав жителів економити енергію та готуватися до зими.

Президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер закликав власників будинків і квартир перевірити та налаштувати свої газові котли та радіатори, щоб максимізувати їхню ефективність.

"Технічне обслуговування може зменшити споживання газу на 10-15%", - сказав він Funke Mediengruppe, німецькому виданню.

Мюллер сказав, що мешканцям і власникам нерухомості потрібно підготуватися за 12 тижнів до настання холодів. Він сказав, що сім’ї мають обговорити те, "чи потрібно в кожній кімнаті встановлювати звичайну температуру взимку, чи в деяких кімнатах може бути трохи холодніше".

Звернення надійшло після того, як на початку цього місяця Росія скоротила потік газу до Німеччини, Італії, Австрії, Чехії та Словаччини, в той час як країни Європейського Союзу намагаються поповнити сховища паливом, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення будинків.

Російська державна енергетична компанія "Газпром" пояснила скорочення поставок газу технічною проблемою з "Північним потоком-1", трубопроводом, який проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Компанія заявила, що обладнання, яке ремонтували в Канаді, залишається там через санкції Заходу, введені через війну Росії в Україні.

Німецькі лідери заперечили це пояснення та назвали скорочення політичним кроком у відповідь на санкції Європейського Союзу проти Росії після того, як вона вторглася в Україну.

Віце-канцлер Роберт Хабек, який також є міністром економіки та клімату Німеччини та відповідає за енергетику, попередив про можливе «блокування» трубопроводу з 11 липня, коли мають розпочатися регулярні роботи з технічного обслуговування. За його словами, минулого літа робота призводила до закриття “Північного потоку-1” приблизно на 10 днів.

Питання полягає в тому, чи перетвориться майбутній регулярний ремонт газопроводу "Північний потік-1" на "довше політичне технічне обслуговування", - сказав Мюллер.

Якщо потік газу з Росії буде "зменшений на більш тривалий період, нам доведеться серйозніше говорити про економію", сказав він.

За словами Мюллера, у разі припинення газопостачання приватні домогосподарства будуть захищені, як і лікарні чи будинки для літніх людей.

"Я можу пообіцяти, що ми зробимо все можливе, щоб приватні домогосподарства не залишилися без газу, - сказав він, додавши. - Ми навчилися з коронавірусної кризи, що ми не повинні давати обіцянок, якщо ми не зовсім впевнені, що ми може виконати їх".

Він сказав, що його агентство "не бачить сценарію, за яким газ взагалі більше не надходитиме до Німеччини".

Також у суботу німецька хімічна компанія Henkel заявила, що розглядає можливість заохочення своїх співробітників працювати вдома взимку як відповідь на можливий дефіцит поставок.

"Тоді ми могли б значно знизити температуру в офісах, тоді як наші співробітники могли б обігрівати свої домівки до нормального рівня", — заявив генеральний директор Henkel Карстен Кнобель щоденній газеті Rheinische Post.

Сенатор з охорони навколишнього середовища від уряду землі Гамбург також висловив занепокоєння та сказав, що не може виключити, що північному німецькому місту доведеться обмежити гарячу воду для приватних домогосподарств у разі дефіциту газу.

«У разі гострої нестачі газу гаряча вода доступна лише в певний час доби», — сказав Єнс Керстан тижневій газеті Welt am Sonntag.

Раніше цього місяця міністр економіки Хабек активував другу фазу триетапного плану надзвичайної ситуації в Німеччині щодо поставок природного газу, попередивши, що найбільша економіка Європи зіткнулася з «кризою» і цілі зберігання на зиму під загрозою.

TikTok прагне угоди з урядом США, де компанію назвали "вовком в овечій шкурі"

Зображення TikTok. (Photo Вакіл Косар / various sources / AFP)

TikTok працює над домовленістю із урядом США, щоб забезпечити захист даних американських користувачів від Китаю. Про це керівник соцмережевої компанії Шу Зі Чу повідомив у листі до дев'яти американських сенаторів від 30 червня.

У листі він вказав, що компанія усуне дані американских користуваів зі своїх серверів, а буде зберігати ці дані на хмарному сервісі Oracle у США. Збереження і доступ до таких даних здійснюватиметься "у відповідності до протоколів, схвалених урядом США", запевнив Чу.

В американському Конгресі звучала критика на адресу компанії за те, що вона може надавати доступ до даних користувачів Китаю.

Раніше цього тижня член Федеральної комісії зв'язку США Брендан Барр назвав TikTok "вовком в овечій шкурі" і закликав Google та Apple усунути додаток. Відповідний лист Барр оприлюднив у Twitter.

“TikTok - не те, чим видається на поверхні. Це не просто застосунок для поширення кумедних відео та мемів, - йдеться в листі Барра. - Це вовк в овечій шкурі. Зрештою, TikTok діє як складна система спостереження, яка збирає велику кількість особистої та чутливої інформації".

Згідно з новими звітами, такі дані доступні Пекіну, написав Барр.

Більше

XS
SM
MD
LG