Спеціальні потреби

В Маямі художник з’їв чужу інсталяцію і назвав це перфоменсом


"Банан, приклеєний скотчем до стіни" за $120 тисяч з'їв "голодний митець". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

"Банан, приклеєний скотчем до стіни" за $120 тисяч з'їв "голодний митець". Відео

На виставці “Арт-Базель” в Маямі художник Давід Датуна з’їв інсталяцію іншого художника Мауріціо Каттелана вартістю 120 тисяч доларів. Датуна сказав, що це —​ художній перфоменс з назвою “Голодний митець”.

Інсталяція включала в себе банан, приклеєний скотчем до стіни, і мала назву “Комік”. Перед тим, як її з’їв Давід Датуна, інсталяцію продали одному з французьких колекціонерів.

Відео свого перфоменсу художник виклав у власному Інстаграмі. На відео видно, як під час виставки він підходить до стіни, на очах в декількох десятків людей зриває скотч і їсть банан. “Один художник їсть іншого художника”, — сказав він.

У галереї, де відбувається виставка, заявили, що насправді робота не знищена. Колекціонери купують не саму інсталяцію (адже в цьому випадку банан сам по собі не довговічний), а сертифікат на неї. І допоки в них є сертифікат на справжність цієї інсталяції, вона існує.

“Давід Датуна не знищив мистецького витвору. Банан — це ідея”, — сказав у коментарі Miami Herald представник галереї Люсьєн Терра. Попри це, сам банан на виставці замінили на інший через 15 хвилин.

“Тепер цей банан фотографують більше, ніж Мону Лізу”, — додав Люсьєн Терра.

Дивіться також: Цікаві факти про традицію прикрашання Білого дому до Різдва.

Цікаві факти про традицію прикрашання Білого дому до Різдва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

XS
SM
MD
LG