Спеціальні потреби

Джефф Безос здійснив успішний 11-хвилинний політ у космос


Найбагатша людина світу, засновник Amazon, Джефф Безос поповнив перелік перших космічних туристів, після того як він здійснив перший для своєї космічної компанії Blue Origin суборбітальний політ, що тривав 10 хвилин 22 секунди.

18-метрова повністю автоматизована ракета New Shepard, що не потребувала управління з боку екіпажу, піднялась на висоту у понад 100 кілометрів від поверхні Землі.

Після того капсула із екіпажем відокремилась від ракети, екіпаж відчув невагомість протягом кількох хвилин.

На восьмій хвилині ракета повторного використання приземлилась на стартовому майданчику, а капсула з екіпажем повернулась на Землю на парашуті.

Під час трансляції операторка спілкувалась із екіпажем, перепитуючи їх самопочуття. У відповідь було чутно радісні вигуки й слова: "Це було неймовірно", "Це найкращий день у житті".

На борту капсули були також наймолодша й найстаріша людини в історії космічних польотів - 18-річний студент Олівер Деймен й 82-річна авіаторка Воллі Фанк. Третій член команди - брат Джеффа Марк Безос.

Безос, так само, як Річард Бренсон і його компанія Virgin Galactic розвивають суборбітальний космічний туризм. Тиждень тому Бренсон і п'ять членів екіпажу стали космічними туристами, досягши космічного простору (86 кілометрів над рівнем моря) на ракетоплані і успішно повернулися на Землю​.

Компанія Virgin Galactic планує провести ще два випробувальні польоту, перш ніж почати регулярну комерційну діяльність у 2022 році. Хоча знижок на квитки не очікується, попит на них досить великий, і ціни для потенційних цивільних астронавтів складуть близько 250 тисяч доларів за квиток.

Натомість Ілон Маск та його компанія SpaceX розвивають постачання космонавтів і вантажів на МКС і досліджують питання колонізації Марсу.

Дивіться також: Джефф Безос та три інші члени команди готуються до запуску корабля New Shepard компанії Blue Origin

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG