Спеціальні потреби

У великих містах США – велосипедний бум


Один із найзнаменитіших проспектів американської столиці Пенсильванія-авеню, що простягається від Білого дому до Конгресу, відтепер стане постійним маршрутом не тільки для автомобілістів і пішоходів, але й для велосипедистів. Це зокрема важливо ще й тому, що американців, які воліють пересуватись за посередництвом педалювання, дедалі збільшується.

Група велосипедистів збирається випробувати нову велосипедну смугу на Пенсильванія-авеню. Очолює групу конгресмен Ерл Блуменгауер - представник міста Портленд, в якому створено комфортні умови для велосипедистів.

До свого офісу на Капітолійській гірці Блуменгауер щодня добирається велосипедом. Їздити велосипедом любить і мер Вашингтона Ейдріан Фенті. Його адміністрація планує майже подвоїти 72 кілометри вже наявних велосипедних смуг, з чим Вашингтон стане у США містом - рекордсменом. Велосипедисти підтримують цю ініціативу і водночас просять посилити заходи безпеки руху. Загальну ідею висловив на невеликому мітингу їх союзник-конгресмен Ерл Блуменгауер:

«Всі ви тут підтверджуєте, що спалювати калорії, а не викопне паливо, є набагато мудріше».

Перед тим, як вирушити далі, присутні - від малого до великого - пригощались закусками.

Конгресмен Блуменгауер каже:

«Америка переключається на велосипеди. Це стається на обох узбережжях, це набуває популярності в Нью-Йорку, в Чикаго, у Філадельфії!»

Більше двох відсотків працівників столиці дістаються на роботу велосипедами. Це приблизно вдвічі більше від загальних показників по країні.

Мешканка Вашингтона Сюзен Аллен щойно приєдналась до цієї статистики:

«Я переїхала сюди два роки тому і не перестаю дивуватись, як багато людей їздять тут велосипедами. Здавалося б, повинно було б бути навпаки - більше велосипедистів у передмістях, де менший автомобільний рух».

За проведеним Каліфорнійським університетом у Берклі дослідженням, американці витрачають в п’ять разів більше часу на водіння машини, ніж на зайняття спортом.

Водночас критики збільшення велосипедних смуг в центрі Вашингтона вказують, що продиктоване міркуваннями безпеки встановлення бар’єрів в районі Білого дому вже створило затори. За їх словами, дальше перетворення автомобільних смуг на велосипедні доріжки ще більше ускладнить ситуацію. Прес-секретар Американської автомобільної асоціації Джон Таунсенд каже:

«Стало дуже складно добиратись, і в цьому проблема. І якщо змінити ще більше автомобільних ліній від Білого дому до Конгресу, то це призведе до кошмарних заторів».

Втім багатьом американцям подобається ідея велосипедного доїзду на працю. Пітер Гарнік наводить низку причин:

«Для мене це зайняття спортом, боротьба з забрудненням повітря, заощадження палива, добре самопочуття. Часами це найкраща частина дня!»

Нова велосипедна смуга на Пенсильванія-авеню прокладена символічною для Сполучених Штатів вулицею. Тільки уявіть, якщо б на ній виявилось більше велосипедистів, ніж автомобілістів, як би це змінило життя в Америці!Інше за темою

XS
SM
MD
LG