Спеціальні потреби

Human Rights Watch: У Білорусі йде розправа над активістами і журналістами


Правозахисники закликали Євросоюз і ООН уважно стежити за тим, що відбувається у цій східно-європейській країні напередодні президентських виборів

Влада Білорусі незаконно заарештовує журналістів, блогерів та політичних активістів напередодні президентських виборів, які пройдуть у країні 9 серпня, і висуває звинувачення проти двох потенційних кандидатів на пост президента. Про це йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW).

Правозахисники стурбовані арештами і порушеннями прав на свободу вираження думок і зборів в Білорусі. Створюється враження, що мета багатьох арештів - протримати затриманих в ув'язненні, щонайменше, до кінця виборів.

Cтежити за розвитком подій у Білорусі та бути готовими оголосити про зловживання напередодні і після голосування
HRW закликає Європейський Союз, Організацію Об'єднаних Націй та інші міжнародні органи

«Білоруська влада використовує непереконливі приводи, щоб змусити замовкнути журналістів і критиків, що ... має згубні наслідки для громадянських прав у період виборів, - сказав Х'ю Вільямсон, директор HRW по Європі і Центральній Азії, - Міжнародне співтовариство не повинно ігнорувати такі серйозні порушення прав людини».

У HRW вважають, що білоруська влада повинна поважати свободу слова і зібрань. Відповідно до міжнародного права, Білорусь зобов'язана не перешкоджати журналістам виконувати свою роботу, в тому числі - повідомляти про несанкціоновані акції протесту. Відповідно до міжнародних норм все люди мають право брати участь у мирних зібраннях, такі збори повинні вважатися законними, і нікого не повинні карати за участь у мирній акції протесту, навіть якщо влада вважає її незаконною. Журналістам має бути дозволено висвітлювати ці події без надмірного втручання в їх роботу співробітників поліції.

HRW закликає Європейський Союз, Організацію Об'єднаних Націй та інші міжнародні органи уважно стежити за розвитком подій у Білорусі та бути готовими оголосити про зловживання напередодні і після голосування.

«Під час виборів уряд має неухильно поважати політичні права, включаючи свободу вираження думок і зборів, - сказав Вільямсон, - На жаль, в Білорусі цього не сталося. Лідери Білорусі повинні знати, що міжнародне співтовариство зважить на це».

Дивіться також: Чи переживе музика пандемію і як виживають професійні музиканти у США?

Чи переживе музика пандемію і як виживають професійні музиканти у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:40 0:00

XS
SM
MD
LG