Спеціальні потреби

США привітали санкції ЄС проти Білорусі


США вітають заяву Ради ЄС про запровадження точкових економічних санкцій проти правлячого режиму у Білорусі. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

"Ми підтримуємо наших партнерів, вимагаючи відповідальності за порушення прав людини, які тривають, та інцидент з літаком Ryanair 23-го травня", - відзначив Блінкен.

Раніше Рада ЄС затвердила секторальні санкції проти білоруської економіки. Вони забороняють продаж, передачу чи експорт обладнання, технологій або програмного забезпечення, призначених для моніторингу або перехоплення білоруською владою телефонного зв'язку і інтернет-трафіку. Аналогічна заборона запроваджена проти продукції подвійного призначення, придатної для використання у військових цілях.

Коментуючи запроваджені ЄС санкції, відомий експерт з питань України, колишній член наглядової ради "Укрзалізниці" Андерс Аслунд, назвав їх "дуже жорсткими".

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська у четвер закликала МВФ "відмовитись від будь-яких виплат режиму у Білорусі".

"Кошти можна переорієнтувати на білоруське громадянське суспільство та приватний сектор, які не пов'язані з режимом", - заявила Тихановська

Лукашенко, коментуючи новий пакет санкцій, заявив, що в світі досить інших країн для співпраці, крім країн ЄС.

ЄС встановить заборону на страхування і перестрахування білоруського уряду, органів влади та державних служб, заборонить Європейському інвестиційному банку фінансувати проекти в державному секторі і вимагатиме від членів ЄС обмежити участь банків розвитку, членами яких вони є в проектах у Білорусі.

Також буде обмежено торгівлю нафтопродуктами, калійними добривами і товарами для виробництва тютюнових виробів. Однак повна заборона на неї не запроваджується, не зважаючи на критичну важливість цих галузей для поповнення білоруського бюджету і оточення Олександра Лукашенка.

Дивіться також: Поблизу Маямі частково обвалився 12-поверховий житловий будинок

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG