Спеціальні потреби

Актуально

Адміністрація США запитує в Конгресу 37,7 мільярдів доларів на допомогу Україні

Від початку повномасштабного нападу Росії 24 лютого, лише безпекова допомога США перевищила 18,6 мільярда доларів за даними Пентагону.

Білий дім повідомив, що звернувся до американського Конгресу із проханням схвалити виділення 37,7 мільярдів доларів на безпекову та іншу допомогу Україні, яка має надаватися протягом фіскального року 2022-2023 (до 1 жовтня наступного року).

Передбачається, що ці гроші будуть спрямовані на наступні цілі:

21,7 мільярда доларів - на обладнання для України, поповнення запасів Пентагону та для продовження надання військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки Україні;

14,5 мільярда доларів – на пряму бюджетну підтримку України, інвестиції, які є критичні під час воєнного часу, безпекову допомогу, зміцнення глобального рівня продовольчої безпеки та гуманітарну допомогу;

626 мільйонів доларів - на підтримку ядерної безпеки України та для модернізація стратегічного запасу нафти для того, щоб зменшити витрати на електроенергію та забезпечити постійний доступ до енергетичних ресурсів;

900 мільйонів доларів США для надання допомоги у сфері охорони здоров’я та надання соціальних послуг звільненим.

«Ми повинні продовжувати підтримувати народ України, який захищає свій суверенітет і рішуче протистоїть перед обличчям жорстокої війни Росії», йдеться у прес-релізі Білого дому.

У ньому зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого, США згуртували світ на підтримку України та надали значну критично важливу на полі бою допомогу.

«Ми не можемо дозволити цій підтримці вичерпатися. На сьогоднішній день приблизно три чверті коштів, які раніше надавав Конгрес, було використано, виплачено або зобов’язано, до кінця року очікується навіть більше. Ось чому ми закликаємо Конгрес виділити 37,7 мільярда доларів протягом цього фінансового року для того, щоб забезпечити Україну фінансуванням, зброєю та підтримкою, необхідної для самооборони», - наголошує Білий дім.

Допомога Україні є однією з трьох складових запиту Білого дому до Конгресу США щодо надзвичайного критичного важливого фінансування у цьому фіскальному році. Інші запити стосуються фінансування заходів боротьби із пандемією COVID-19 та її наслідками та допомоги громадам у відновленні після стихійних лих.

Від початку повномасштабного нападу Росії на Україну 24 лютого, лише безпекова допомога США перевищила 18,6 мільярда доларів за даними Пентагону.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG