Спеціальні потреби

Актуально

Білий дім розкрив подальші військові цілі Росії

На фото: Радник США із національної безпеки Джейк Салліван. Березень 2022

Метою перегрупування військ Росії є подальша концентрація наступальних операцій на сході та півдні України на противагу попереднім цілям щодо атак на ширшій території. Про це у понеділок заявив Радник США із національної безпеки Джейк Салліван.

"Численні фактори вказують на те, що Росія прагнутиме оточити та пересилити сили України у східній Україні. Ми очікуємо, що російське командування тепер здійснює переміщення з півночі України до регіону навколо Донбасу у східній Україні. Російські сили вже відступають від Києва до Білорусі, і Росія імовірно готується відправити десятки додаткових батальйонно-тактичних груп, які налічують десятки тисяч військових, на лінію фронту на сході України. Ми вважаємо, що Росія сфокусується на тому, щоб перемогти українські сили у Луганській та Донецькій областях, які охоплюють значно більшу територію, ніж російські проксі вже контролювали перед початком нового вторгнення наприкінці лютого. Росія може використати будь-який тактичний успіх, якого зможе досягнути, щоб поширити наратив про прогрес, або щоб применшити попередні військові провали. Ми вважаємо, що для того, щоб захистити будь-яку захоплену територію на сході, Росія може також розширити військові операції, військову присутність на інші території України, за межами Луганської та Донецької областей. Принаймні такими є їхні наміри та їх план ", - відзначив Салліван.

Салліван відзначив, що на заваді попереднім цілям Росії стала сила народу та збройних сил України а також "розмір та ефективність військової допомоги, яку надають США та їх союзники, та партнери".

Раніше президент України Володимир Зеленський у ході розмови із президентом США Джо Байденом заявив, що мир настане лише тоді, коли Україна здобуде сильну позицію на полі бою.

"Наш дух міцний, рішучості достатньо, але нам потрібна ваша невідкладна підтримка", – наводить слова президента України його офіційне інтернет-представництво.

У статті використано матеріали ABC News.

Брифінг Голосу Америки. Реакція Заходу на звірства під Києвом
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG