Спеціальні потреби

Білий дім: США “активно розглядають” питання надання Україні касетних боєприпасів


«Це питання активно розглядається», – сказав речник Білого дому про можливість надання Україні касетних боєприпасів.
«Це питання активно розглядається», – сказав речник Білого дому про можливість надання Україні касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена оцінює можливість надання Україні касетних боєприпасів. Про це повідомив заступник прес-секретаря Білого Дому Ендрю Бейтс 6-го липня під час прес-конференції на борту Air Force One на шляху до штату Південна Кароліна.

“Це питання активно розглядається. У мене немає оголошення в цей момент з цього приводу. Наш фокус на тому, щоб продовжувати оснащення України широким спектром боєприпасів, які вони активно використовують, відважно захищаючи свою країну та свій суверенітет від незаконного нападу Росії, воєнних злочинів і звірств”, – наголосив заступник прес-секретаря Білого Дому Ендрю Бейтс.

За інформацією видання Reuters з посиланням на американських високопосадовців, очікується, що в пʼятницю США оголосять новий пакет озброєнь для України, який може включати і касетні боєприпаси.

Як повідомляв Голос Америки, наприкінці червня американські законодавці з Гельсінської групи просили президента Байдена передати Україні касетні боєприпаси, розроблені у США і не використані за часів холодної війни.

Ця нищівна зброя заборонена до виробництва і використання окремою угодою, ратифікованою у понад 120 країнах світу, проте, згідно з повідомленнями українського уряду та неурядових організацій, її не раз застосовувала Росія проти України. США, Україна та Росія не є підписантами угоди про заборону використання касетних снарядів.

Це питання активно розглядається. У мене немає оголошення в цей момент з цього приводу.
заступник прес-секретаря Білого Дому Ендрю Бейтс

Також Ендрю Бейтс під час прес-конференції на борту Air Force One наголосив, що США згуртували світ на підтримку України, що посилило НАТО і зробило цю місію найпотужнішою за всю історію існування організації.

Ендрю Бейтс підкреслив, що США будуть продовжувати працювати над тим, щоб Україна мала все необхідне озброєння, щоб і надалі вона могла ефективно захищати себе, а також “мала можливість вести переговори з позиції максимальної сили”.

Раніше Голос Америки повідомляв, що за даними проекту Кільського інституту, який відстежує міжнародну військову підтримку Україні, «загальний обсяг нових двосторонніх зобов’язань щодо підтримки України з боку інших країн був низьким навесні 2023 року порівняно з попередніми періодами».

Також на повільне надходження спорядження поскаржився президент України Володимир Зеленський в своєму інтерв’ю американському телеканалу CNN, яке було оприлюднено 6-го липня. Він сказав, що Україна була вимушена розпочати контрнаступальні операції цього літа пізніше, ніж прагнула, і досі наступальні операції ще не відбуваються в деяких місцях, “бо у нас нема відповідної зброї”.

Дивіться також: Україна, НАТО та 5 стаття: позиції союзників та думки експертів. Відео

Україна, НАТО та 5 стаття: позиції союзників та думки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

  • 16x9 Image

    Олексій Коваленко

    Журналіст, ведучий щоденних телепрограм Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми розслідування воєнних злочинів, міжнародних санкцій, військової та економічної підтримки України від США та ЄС. Досліджую питання свободи медіа та протидії російській дезінформації і пропаганді.

Форум

XS
SM
MD
LG