Спеціальні потреби

Британські консерватори перемогли на парламентських виборах


Прем’єр-міністр Великобританії Камерон - переможець парламентських виборів

У Великобританії Консервативна партія, очолена Дейвидом Камероном, здобула очевидну перемогу на парламентських виборах у четвер. Це стлося всупереч результатам опитування громадської думки, які передбачали мінімальну різницю у підтримці обох провідних політичних партій. Ці результати спонукали до відставки лідерів опозиційної Лейбористської партії, включно з Едом Мілібандом.

Однією найбільших несподіванок були здобутки Шотландської національної партії. Партія, яка виступає за незалежність від Великобританії, здобула понад 50 місць у парламенті, перемагаючи лейбористів. Таким чином Шотландія стала майже однопартійною країною.

Лейбористська партія також не змогла зробити поступ щодо консерваторів в Англії і Уелсі. Мілібанд заявив, що своїм рішенням виборці зробили «дуже важку ніч для Лейбористської партії». Він приписав поразку в Шотландії величезному зростанню «хвилі націоналізму».

Виборча кампанія прем’єр-міністра Камерона основувалась на обіцянці дозволити проведення референдуму про те, чи Великобританія, п’ятта за величиною економіка світу, повинна залишитися у складі Європейського Союзу, до якого належить 28 країн.

Експерти із засобів масової інформації передбачають, що британські виборці матимуть нагоду вирішити це питання протягом наступних двох років.

Крім Мілібанда, у відставку подали також лідери ліберальних демократів Нік Клеґ і антиіммігрантської Партії незалежності Сполученого Королівства Найджел Фарадж.

XS
SM
MD
LG