Спеціальні потреби

Британське розслідування: втручання в Ірак «принесло погані наслідки»


Голова слідчої комісії Джон Чилкот

Голова слідчої комісії, яка вивчала роль Великобританії у війні в Іраку, заявив у середу, що конфлікт був «втручанням, яке принесло погані наслідки, відчутні по сьогоднішній день».

Колишній державний службовець Джон Чилкот зробив таку заяву у зв’язку з оприлюдненням довгоочікуваної доповіді, праця над якою тривала кілька років, включала кілька громадських слухань та вивчення 150 тисяч документів. Члени комісії намагалися дати відповідь на запитання, чи очолене США втручання було необхідним і чи негативні події, які сталися опісля, можна було передбачити.

«Військові дії в Іраку, можливо, були необхідними в певному моменті, але у березні 2003 року не було негайної загрози з боку Саддама Гуссейна», – сказав Чилкот.

Він додав, що рішення розпочати війну було винесене перед тим, як міжнародна громадськість вичерпала всі можливості стримати і роззброїти Ірак.

За словами Чилкота, висновок про ступінь загрози від зброї масового ураження був представлений «з такою певністю, яка не була виправдана». Очевидно, зброї масововго ураження в Іраку не було знайдено.

Дивіться також: Хтось впливовий з Вінничини спробував забрати новенький завод у американців

Хтось впливовий з Вінничини спробував забрати у американців елеватор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG