Спеціальні потреби

Бен Кардин: насильство в Києві - удар по репутації України


Сенатор Бен Кардин
Голова Комісії з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінська комісія) сенатор Бен Кардин в письмовій заяві висловив стурбованість подіями в Україні, зазначивши, що «жорстокий розгін мирних протестів і побиття десятків журналістів являють собою серйозні порушення зобов'язань України в ОБСЄ - захист права на свободу зібрань і свободу висловлювання думок».

Кардин підкреслив, що дана ситуація вимагає уваги держав-учасниць ОБСЄ, представники яких зберуться на Раду міністрів ОБСЄ в Києві 5-6 грудня, і вирішення проблем щодо порушення прав людини в «ясній і недвозначній формі».

«Україна повинна негайно вдатися до заходів щодо виконання зобов'язань у галузі прав людини, добровільно прийнятих усіма країнами-учасницями, розпочавши розслідування повідомлень, що надійшли про надмірне застосування сили міліцією і дій хуліганів», - сказано в заяві Кардина. Він також підкреслив необхідність реалізації стандартів щодо захисту журналістів - введених під час головування України в ОБСЄ.

Голова Гельсінської комісії закликав уряд України створити групу з міжнародних експертів з цих питань, що стало б «істотним кроком на шляху до відновлення від шкоди, завданої репутації України і відновлення довіри до України і її відданості справам демократії і прав людини.

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG