Спеціальні потреби

Картер пообіцяв стримати «дестабілізуючий вплив Росії»


Ештон Картер

Міністр оборони США Ештон Картер виступив з різким попередженням на адресу Росії, назвавши її авіаудари в Сирії «помилковою стратегією», що сприяє «розпалюванню і затягуванню» громадянської війни.

Глава Пентагону пообіцяв, що Вашингтон не буде залишатися байдужим на тлі низки дестабілізуючих кроків російських військових на декількох континентах.

Виступаючи перед Асоціацією сухопутних військ, Картер пообіцяв, що американські військові зроблять «всі необхідні кроки, щоб стримати шкідливий і дестабілізуючий вплив Росії, її примус і агресію» в Європі, де торік російські війська захопили український Крим і підтримують сепаратистів, які не бажають перебувати під управлінням демократично обраного уряду в Києві.

Російські авіаудари в Сирії спрямовані проти не тих угруповань, заявив Картер.

За його словами, російські військові демонструють «все більш непрофесійну поведінку», включаючи порушення турецького повітряного простору, запуск крилатих ракет з корабля в Каспійському морі без попереднього повідомлення дружніх країн, політ у декількох кілометрах від американського безпілотника і удари по повстанцях, які хочуть змістити сирійського диктатора Башара Асада.

«Спочатку росіяни говорили, що вони будуть воювати з ІДІЛ, "Фронтом аль-Нусра" та іншими терористичними організаціями, – сказав глава Пентагону. – Але вже через кілька днів після розгортання своїх сил росіяни почали наносити удари, цілями яких не були ці угруповання».

Росія вирішила почати наземний наступ разом з сирійським режимом, і це зруйнувало «видимість» того, що мета її присутності в Сирії – боротьба з «Ісламською державою».

Об’єднання з армією Асада «матиме наслідки для самої Росії, яка обґрунтовано побоюється атак проти себе», попередив він.

США не будуть співпрацювати з Росією в нанесенні повітряних ударів, як пропонують деякі експерти, додав він.

«Це фундаментальна стратегічна помилка, яка буде розпалювати і затягувати громадянську війну в Сирії, сказав він про дії Москви. – Ми не погоджувалися і не погодимося співпрацювати з Росією, поки вони будуть керуватися цією помилковою стратегією».

Росія може «повернутися на шлях, що веде до політичного перехідного процесу в Дамаску», додав Картер без особливого оптимізму.

«Росія продовжує завертатися в саван ізоляції, і тільки Кремль може вирішити змінити це», – сказав міністр оборони США.

XS
SM
MD
LG