Спеціальні потреби

У Вашингтоні пояснили, чому не хочуть бачити Медведєва


Джош Ернест

В Білому дому пояснили, чому не хочуть бачити делегацію російських високопосадовців на чолі з прем’єр-міністром Дмитром Медвєдєвим у Вашингтоні. Раніше російські ЗМІ повідомляли, що в американську столицю був готовий відправитися Медведєв з колегами, але його попросили не їхати.

«Я не говорив з офісом прем’єр-міністра Медведєва про його наміри. Але, якщо брати до уваги опис цілі цієї делегації президентом Путіним, її мета – полегшити військове співробітництво і координацію між США і Росією, – сказав речник Білого дому Джош Ернест на брифінгу в середу. – Кажучи прямо: Ми сказали, що не зацікавлені це робити до тих пір, поки Росія не буде готова вносити конструктивний внесок в наші зусилля щодо боротьби з ІДІЛ. У Росії власний порядок денний. І вони його виконують самі. Мене не дуже здивувало, що президент Путін з відчаю вдається до того, щоб спробувати послати свого другого за рангом високопосадовця в російському уряді до Сполучених Штатів, щоб спробувати нас переконати приєднатися до них. Але факт в тому, що нам це не цікаво. І не лише США, а і всім членам коаліції з 65 країн по боротьбі з ІДІЛ, яку ми сформували.

Ми продовжуємо бачити повідомлення, що іранські сили збільшують свою присутність в Сирії. Ми уважно спостерігаємо за цією ситуацією. Це узгоджується з тим, що вони робили в минулому. Але це лише демонструє, наскільки Росія є ізольованою, що вони здійснюють ці односторонні дії. Єдині, хто з ними у згоді зараз, це режим Асада та іранці, які були залучені в дестабілізуючі дії в середині Сирії, які зробили їх ціллю американських та міжнародних санкцій. Мене не дивує, що Володимир Путін готовий вдатися до того, щоб послати свого прем’єр-міністра в Сполучені Штати, щоб спробувати нас переконати погодитися на їхні односторонні дії в Сирії, – додав Джош Ернест. – Але ми не будемо цього робити. Ми вітаємо конструктивний внесок Росії, який інтегрований з наявними діями коаліції боротьби з ІДІЛ. Але в Росії інший план».

XS
SM
MD
LG