Спеціальні потреби

Ештон Картер: США готові до додаткових дій проти ІДІЛ у Сирії


Ештон Картер

Міністр оборони США Ештон Картер заявив, що якщо Сполучені Штати знайдуть у Сирії нові угрупування, готові воювати з бойовиками «Ісламської держави», то він і президент Барак Обама готові надіслати в цю країну додатковий військовий контингент.

У свою чергу впливова сенатор-демократ Даян Файнстайн вважає, що не може обмежитися відправкою до Сирії групи із менш 50 спецназівців, і закликає використовувати комплексний підхід до боротьби з ІДІЛ.

У неділю Картер взяв участь у телепрограмі «На цьому тижні» на телеканалі АВС. Виступаючи з авіаносця «Теодор Рузвельт» у Південно-Китайському морі, він сказав, що на основі іракского і афганського досвіду США зрозуміли, що ключем до перемоги є наявність місцевих сил, здатних зберегти мир, після того як їм допомогли цей світ встановити.

«Знайти такі сили в Іраку і Сирії – нелегко, – сказав він. – На це піде якийсь час, тому що нам потрібно їх виявити, дати їм необхідні можливості і підтримку. У нас є певні сили, готові воювати з ІДІЛ, і якщо їх чисельність збільшиться, ми будемо робити більше. Якщо ми знайдемо додаткові угруповання, які готові воювати з ІДІЛ, переконаємося в їх здібностях і перевіримо їх, ми будемо робити більше. Президент дав зрозуміти, що він готовий зробити додаткові зусилля. Я, безсумнівно, готовий рекомендувати йому зробити додаткові зусилля, але нам потрібно мати здатні сили на місцях. Це ключ до стійкої перемоги».

За словами Картера, чисельність американського контингенту не настільки важлива, важливе те, що вони, американці, будуть там робити.

«Вони володіють унікальними навичками, вони можуть запитувати повітряні удари, збирати розвіддані. Вони збільшують силу тієї сили, яка набагато більше 50 людей, але складається з місцевих людей», – додав він.

Виступаючи в іншій недільній програмі – «Зустріч з пресою» на телеканалі NBC, – заступник голови комітету Сенату з розвідки Даян Файнстайн заявила, що розміщення декількох десятків американських спецназівців недостатнє для виконання поставленого завдання.

«Якщо ми дійсно хочемо використовувати сили спеціальних операцій – щоб вони швидко зайшли туди й швидко вийшли звідти, – нам потрібно робити це в рамках набагато більш комплексного підходу до боротьби з ІДІЛ. Мова йде не про єдиний об’єкт, не єдину будівлю в Рацці або десь ще, а про багато дуже різних місць. Інший момент полягає в тому, що, як здається, виникає розуміння, що лише бомбардуванням справи не вирішити. Ми здійснили понад 7000 вильотів. Інші учасники також здійснювали вильоти. Ми здійснили більшість вильотів, але це не змінило динаміки».

Сенатор вважає, що необхідно спільно з Росією розробити скоординовану стратегію щодо боротьби з «Ісламською державою» в Сирії.

Тим часом, інформагентство Reuters повідомило, що в період з 30 жовтня по 6 листопада число авіаударів коаліції на чолі з США проти об’єктів «Ісламської держави» в Сирії значно зросло – до 56 в порівнянні лише з трьома за попередні вісім днів. У п’ятницю представник Пентагону повідомив, що багатосторонні, одночасні операції коаліції посилюють тиск на бойовиків «Ісламської держави» відразу на декількох фронтах.

Міністр оборони США Ештон Картер заявив, що у своїй кампанії в Сирії Росія «зійшла з курсу». «У Сирії Росія підливає масло в і без того небезпечний вогонь, затягуючи громадянську війну, яка підживлює той самий екстремізм, якому, за заявами Росії, вона протистоїть», – заявив Картер в суботньому виступі на Рейґанівському національному оборонному форумі в Каліфорнії.

Глава Пентагону також зазначив, що Росія не бореться з «Ісламською державою», незважаючи на те, що про цю мету вона спочатку заявляла.

Картер піддав критиці Москву за те, що вона підтримує президента Сирії Башара Асада замість того, щоб працювати над політичним перехідним процесом.

Дивіться також: Декриміналізація проституції: Аргументи за і проти із США

Декриміналізація проституції: Аргументи за і проти" із США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG