Спеціальні потреби

Актуально

Бейсбол – спорт також для неповносправних

Цими днями у Нью-Йорку проходить міжнародний чемпіонат Малої – або дитячої – ліги з бейсболу. Особливість цих змагань у тому, що у рамках турніру беруть участь і діти з фізичними вадами. Словом, це чемпіонат для дітей, які ніколи не почувалися частиною команди.

«М’яч виклику» - особливий турнір у Малій лізі з бейсболу, де інвалідні візочки є невід’ємною частиною життя, а діти-аутисти, чи із синдромом Дауна є зірками команди.

Один із гравців Крис Зубрицкі визнає:

«Я відчуваюся щасливим, коли можу принаймні раз вдарити, чи зловити м’яча…».

Сьогодні у лізі грає майже 30 тисяч дітей з усього світу. Батько одного з гравців Майкл Поттер каже:

«Дух товариства, який їх об’єднує, і почуття, що тут їм радіють і що вони бажані, що вони не парії… Усмішка на його лиці підтверджує це».

Неповносправним гравцям допомагають, як їх називають, «ангели», друзі та члени родини. Вони підтримують і заохочують молодих спортсменів. Серед них – Чейс, чия сестра Ешлі багато років дивилася, як він грає в бейсбол, а тепер і сама зайнялася спортом.

Один із «ангелів» Чейс Рудер каже, що Ешлі ніколи не має нагоди подорожувати і що це для неї чудово, бо вона дуже любить грати в бейсбол.

Одначе, за усмішкою «ангелів», які працюють з бейсболістами-інвалідами, часто приховуються власні проблеми.
Ґреґ Ґріріт, батько і тренер Ешлі, говорить:

«Оскільки у неї проблеми з дикцією, їй бракує впевненості в собі у спілкуванні з людьми віч-на-віч. Одначе, коли вона на лаві, або на полі – ці обмеження зникають».

Під час телетрансляції чемпіонату з бейсболу Малої ліги показувались цікавіші моменти з фінального матчу серії «М’яч виклику». Для цих молодих бейсболістів це був дебют на національному телебаченні. Особливе піднесення від цього відчув один із бейсболістів Чарлі Донеґан.

«Можливо я трохи перебільшую, але може так статися, що діти будуть просити і у нас автограф».

Якщо хто-небудь у бейсболі і заслуговує на повагу, так це ці діти. Впродовж турніру вони довели, що хоч доля ставить перешкоди на їх життєвому шляху – нема причини, чому треба відмовлятися від спорту; чому не можна спробувати замахнутися і вдарити палкою по м’ячу.

Всі новини дня

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

«Руїни, одні руїни», - мешканці повертаються в практично знищене російськими ракетами та авіабомбами деокуповане село Посад-Покровське на кордоні Херсонської та Миколаївської області.

Україні потрібна та зброя, з якою вона може перемогти - колишні американські дипломати. Відео

Колишні посли США в Україні та Росії вважають, що лідери США мають чітко сказати, що вони не просто допомагають Україні, а інвестують у власну безпеку. Бо без перемоги України безпека Заходу не буде гарантована. З деталями - Наталія Чурікова.

Президент Зеленський та дух України стали «Людиною року» за версією журналу Time. Відео

Американський журнал Time назвав президента України Володимира Зеленського та дух України людиною 2022-го року. Це звання присуджують тим, хто найбільше, на думку редакції, вплинув на хід подій у році.

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Резолюцію щодо визнання дій РФ геноцидом проти українського народу підтримали в комітеті Сенату США із міжнародних відносин. Подробиці – від Марії Ульяновської.

У США є апетит постачати Україні ефективне озброєння - полковник армії США у відставці. Відео

Якщо не чути про F-16 чи Рatriot для України, це не означає, що це неможливо – говорить полковник армії США у відставці Роберт Гамільтон в інтервʼю Олексію Коваленку. «У США з’явився більший апетит постачати ефективніші системи», - вважає військовий експерт.

Більше

XS
SM
MD
LG