Спеціальні потреби

У Шарлотті скасовано комендантську годину


Шарлотт

Раніше поліція оприлюднила відеозаписи інциденту, в результаті якого був убитий мешканець міста Кіт Лемонт Скотт, чия загибель призвела до протестів

Мешканці міста Шарлотт в Північній Кароліні знову отримали можливість вільно пересуватися по місту після того, як в понеділок влада скасувала комендантську годину, що діяла три ночі. Влада вдалася до такого кроку, щоб взяти під контроль протести проти дій поліції, які проходили в Шарлотті.

Протести, приводом для яких послужила загибель 43-річного Кіта Лемонта Скотта, застреленого поліцейськими, набували насильницький характер в перші дні минулого тижня. Пізніше вони стали більш мирними в умовах комендантської години, введеної в п'ятницю, яка діяла з півночі до 6 ранку. При цьому поліція заявляла, що не вимагатиме її дотримання, якщо не зіткнеться з проблемами.

Лідери Шарлотта вирішили скасувати комендантську годину в неділю, коли десятки демонстрантів зібралися біля міського стадіону, де проходив футбольний матч між командами Carolina Panthers і Minnesota Vikings, і скандували: «Життя чорношкірих мають значення!»

Квотербек команди Carolina Panthers Кем Ньютон вийшов на поле перед грою в футболці цитуючи лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга: «Несправедливість в одному місці створює загрозу справедливості всюди».

Головне питання, що стосується інциденту, - була у Скотта зброю, коли поліцейські наказали йому вийти з машини – поки що залишається без відповіді. Поліція стверджує, що він був озброєний, але рідні Скотта кажуть, що він сидів у машині і читав книжкуу, коли до нього підійшли поліцейські.

Два відеозаписи - одна з натільної камери, інша з автомобільного реєстратора - були оприлюднені в суботу, після того, як цього протягом декількох днів вимагали демонстранти.

На одному з відеозаписів видно, як Скотт виходить з машини і повертається ліворуч. Він стоїть на парковці біля трьох секунд, після чого в нього стріляють, і він падає на землю.

На другому відео Скотта видно тільки на землі. Звук на перших 23 секундах запису відсутня.

У суботу поліція повідомила, що двоє її співробітників у цивільному одязі, які в той день перебували в районі, де жив Скотт, мали намір пред'явити ордер іншій людині, помітили Скотта, який сидів в машині і, як припустили правоохоронці, тримав сигарету з марихуаною.

Шеф поліції Керр Патнем повідомив, що офіцери також порахували, що у Скотта в руках була зброя, і прийшли до висновку, що поєднання наркотиків та зброї становить загрозу громадській безпеці.

Патнем сказав, що офіцери відійшли, наділи захисне спорядження з написом «Поліція» і підійшли до Скотта, голосно вимагаючи, щоб він кинув зброю. Їх вимоги чутні на відео. Поліція заявила, що Скотт не підкорився навіть після того, як на місце приїхав ще один поліцейський і почав стукати у вікно машини Скотта з боку пасажирського сидіння.

Поліція стверджує, що після цього Скотт вийшов з машини, але не кинув зброю, і один з офіцерів зробив смертельні постріли.

Патнем захищав дії своїх підлеглих, стверджуючи, що вони діяли правильно, оскільки в той момент у Скотта була марихуана і зброю. За його словами, відеозаписи були оприлюднені, щоб підтримати «дух прозорості».

На власній прес-конференції в суботу рідні Скотта засумнівалися в тому, що ситуація могла розгортатися так стрімко. Подивившись відео, брат Скотта заявив журналістам: «На жаль, у нас з'явилося більше питань, ніж відповідей».

Вдова Скотта Ракея опублікувала відео, яке вона зробила своїм мобільним телефоном. На ньому вона неодноразово говорить, що її чоловік не озброєний, і в той же самий час закликає чоловіка підкоритися наказам поліції і вийти з машини.

На відеозаписах Ракеї і поліції не можна чітко бачити, чи був Кіт озброєний. У той час як вона кричить, що він не озброєний, можна чути, як поліцейський вимагає: «Кинь зброю!» Потім лунають постріли і видно, як Скотт лежить на землі.

Дивіться також: Олександр Сушко: Є всі ознаки зв'язків членів команди Трампа з російським бізнесом

Олександр Сушко: Є всі ознаки зв'язків членів команди Трампа з російським бізнесом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:07 0:00

XS
SM
MD
LG