Спеціальні потреби

Вишневий туризм. Японці приїжджають до США милуватись цвітінням сакури


Місто вишневого цвіту
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Місто вишневого цвіту

Тисячі людей з усього світу щороку приїжджають навесні у Вашингтон, щоби подивитися на красу цвітіння японської вишні, яка розпускається в самому центрі американської столиці. Втім, мало кому відомо, що біля американської столиці є ще одне місце, де можна спостерігати красу цвітіння дерев.

1 200 дерев вишні милують око у районі далеко від центру Вашингтона. Околиця Кенвуд, у штаті Мериленд, приваблює як місцевих мешканців, так і туристів. Кіра Статчбері з Австралії ще ніколи не бачила цвітіння сакури:

«Я не очікувала побачити стільки цвітіння, яке сиплеться прямо на тебе. Це так гарно. Майже як падає сніг».

Перші дерева тут посадили у двадцятих роках минулого століття ще до того, як почали будувати житлові будинки. Деяким деревам тепер уже більше 90 років.

Суреш Кумаршрівастава з Індії відвідує своїх родичів, що проживають у Мериленді. Він каже, що в житті не бачив такого цвіту, такої краси.

Лей Хо з В’єтнаму, який наразі проживає у Вашингтоні, раніше уже бачив ці квіти. Сьогодні він знову повернувся, щоби насолодитися моментом:

«Коли я приходжу сюди, то дуже заспокоююся».

Багато людей насолоджуються прогулянками у парку японської сакури з друзями та родиною. Одна пара, яка щойно одружилася, зупинилася купити морозива. Мейріабі Гернандес та Ед Константе кажуть, що дуже влучно організували весілля, адже зараз найкращий час для весільних фото у парку.

Мешканці цього, зазвичай тихого і спокійного району, пишаються тим, що можуть показати цвітіння туристам. Зазвичай воно триває близько тижня. Лес Ніколсон говорить, що радий цвітінню так само, як і людям, які приїжджають на це подивитися:

«Сюди приїжджають близько 30-40 тисяч людей, і чимало з них з-за океану. Зокрема японці, які мають особливе ставлення до цих дерев».
Я не очікувала побачити стільки цвітіння, яке сиплеться прямо на тебе. Це так гарно. Майже як падає сніг.
Кіра Статчбері, туристка з Австралії

Японка Кйонґуй Йі говорить, що ніколи не бачила, аби дерева сакури формували арку і була просто зачарована побачити таке у Кенвудському парку.

І цю красу можна спостерігати кожної весни завдяки 240-ка мешканцям району Кенвуд, які і доглядають за деревами. Якщо дерево висихає, вони садять на те місце таке ж дерево. Филліс Новелз говорить, що дерева відіграють велике значення для мешканців, які діляться своїм багатством:

«Гадаю, якщо ви маєте щось особливе і можете показати іншим, а вони отримають від цього позитивні емоції і підуть додому з відчуттям, що вони побачили щось особливе, це найприємніше що може бути».

Вона каже, що для мешканців її району дерева є частиною їх життя.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG