Спеціальні потреби

Китай заблокував резолюцію ООН щодо свинцевих фарб


Художник користується фарбами без свинцю під час нарад ООН у Найробі

Китай заблокував давноочікувану резолюцію ООН, що мала на меті обмежити використання свинцю у фарбах.

Тема шкідливості свинцю у побутових фарбах, які досі використовують у багатьох бідніших країнах, була однією з провідних на засіданнях Асамблеї ООН з питань довкілля у Найробі.

У п’ятницю Китай виявився єдиною країною, яка голосувала проти розділу, де містилася рекомендація урядам розробляти закони, які забороняли б фарби зі свинцем.

Унаслідок цього у ширшій міжнародній резолюції ООН про обмеження хімікатів та викидів про свинцеві фарби не згадано взагалі.

«Через дії однієї країни у проблемі зі свинцевими фарбами (Асамблея ООН з питань довкілля) не змогла навіть заохотити якісь кроки з метою вилучення свинцю з фарб, що спричиняє незворотні пошкодження мозку і коштує майже 1 трильйон доларів на рік», – сказав Джозеф Даґанджі, науковий радник неприбуткової організації IPEN, яка бореться за обмеження використання отруйних хімікатів.

Свинець може стати причиною незворотних ушкоджень мозку дітей, якщо частки свинцевої фарби проковтнути, або якщо пил такої фарби потрапляє у дихальні шляхи.

За даними звіту Медичної школи Нью-Йоркського університету http://ipen.org/news/press-release-lead-exposure-costs-developing-nations-977-billion-each-year зниження IQ (коефіцієнту інтелекту) у дітей отруєних свинцем призводить до економічних втрат у розвинених країнах на суму близько 977 мільярдів доларів щороку.

У Китаї під загрозою свинцевого отруєння перебувають 16 мільйонів дітей віком до 5 років. Згідно з під рахунками економічні втрати від цієї проблеми в Китаї сягають 227 мільярдів доларів річно.

З даними дослідження Програми ООН з питань довкілля у більшості країн, що розвиваються, немає законів, які б регулювали вміст свинцю у фарбах.

У США максимально дозволений вміст свинцю у фарбах у співвідношенні 90 часток до одного мільйона.

Але аналізи у багатьох країнах, що розвиваються, виявили фарби з вмістом свинцю на рівні від 10 тисяч до 100 тисяч часток до одного мільйона, які використовують у помешканнях, школах, лікарнях та в інших будівлях.

Отруєння свинцем понижує IQ (коефіцієнт інтелекту) і зменшує здатність людей заробляти на життя, коли вони дорослішають.

Активісти розчаровані тим фактом, що проблема свинцю у фарбах не буде згадана в резолюції ООН. Але чимало країн, що розвиваються, вже працюють на новими рекомендаціями про обмеження свинцю.

Роботу координує Всесвітній альянс за заборону свинцевих фарб, створений 2009 року за участі урядів, неурядових організацій та міжнародних організацій на зразок Всесвітньої організацій охорони здоров’я та державної Агенції захисту довкілля США.

Найбільшою проблемою активісти називають те, що багато людей не знають про загрозу свинцю у фарбі. Іншими перешкодим є труднощі в аналізуванні фарби та запровадженні правил на самодіяльних виробництвах.

Активісти кажуть, що альтернативи застосування свинцю у фарбах насправді прості і недорогі.

«Безпечна фарба і отруйна фарба коштує приблизно однаково», – каже Вокер Сміт, представник агенції з США з питань захисту довкілля.

Дивіться також: Майбутні реформи в освіті назвав екс-міністр Квіт

Майбутні реформи в освіті назвав екс-міністр Квіт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:32 0:00

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG