Спеціальні потреби

Китай покарає захисників довкілля за проведення акції протесту


Китайська влада погрожує суворо покарати організаторів дводенних акцій протесту проти будівництва металургійного комбінату в місті Шіфанг.

За повідомленнями високопосадовців, у понеділок акція протесту переросла в заворушення, коли кілька тисяч демонстрантів зіткнулися з поліцією біля урядової будівлі у місті Шіфанг. У відповідь поліцейські застосували сльозогінний газ. На фотографіях, які потрапили в Інтернет, видно, як правоохоронці б'ють демонстрантів. За заявами влади, 13 осіб отримали травми.

У вівторок поліція Шіфанга вимагала, щоб організатори демонстрацій добровільно здалися владі. Поліцейські вимагають, аби люди, які використовують Інтернет та СМС-повідомлення для організації «незаконних протестів» негайно припинили свою діяльність.

У понеділок уряд Шіфанга заявив, що припиняє будівництво заводу з виробництва молібдену і міді, який, на думку мешканців, може завдати величезної шкоди екології.

Подібні локальні протести відбуваються в Китаї все частіше. Місцева влада намагається знайти баланс між динамічним розвитком міських територій і зростаючим обуренням громадськості у зв'язку із загрозами навколишньому середовищу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG