Спеціальні потреби

Американський генерал назвав Росію головною загрозою для США


Генерал Джон Гайтен

Генерал ВПС Джон Гайтен, кандидатуру якого президент Барак Обама висунув на посаду глави Стратегічного командування США, заявив в Сенаті, що Росія і Китай становлять найбільшу загрозу для США, а Північна Корея і Іран - найбільш ймовірну.

Якщо його кандидатура буде схвалена Сенатом, Гайтен, який зараз очолює Космічне командування ВПС, стане главою Стратегічного командування, яке відповідає за ядерні та космічні сили, а також за боротьбу зі зброєю масового ураження.

«З моєї точки зору, Росія є найбільш серйозною загрозою, за нею з невеликим відставанням слідує Китай, але найбільш вірогідна загроза, що викликає найбільше занепокоєння, виходить від Північної Кореї, а також від Ірану», - сказав Гайтен, виступаючи в Комітеті Сенату з питань збройних сил.

За його словами, Росія і Китай нарощують потенціал, націлений проти американських інтересів у космосі, які відіграють ключову роль в забезпеченні військової переваги, якою зараз володіють США.

«Ми не тільки повинні бути готові відреагувати, але й повинні створити більш стійку систему національної безпеки в космічній сфері», - резюмував генерал Джон Гайтен під час слухання у Сенаті.

Дивіться також: Байден насторожений невпевненістю Європи щодо продовження санкцій, пов'язаних з Україною

Байден насторожений невпевненістю Європи щодо продовження санкцій, пов'язаних з Україною. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

XS
SM
MD
LG