Спеціальні потреби

Актуально

Армія Росії не досягне рівня армії США – американський генерал про відверту розмову з російським колегою

Солдат американської армії у Німеччині, 28 березня 2023 р. REUTERS/Leonhard Simon

За підсумками кількох візитів до Росії колишній командувач армією США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Марк Гертлінг назвав причини, чому російська армія не зможе досягнути рівня американських військ.

Про це колишній посадовець розповів під час однієї із зустрічей в рамках обговорень “Переналаштований світ: наслідки війни Росії проти України”, організованих програмою Російських та євразійських досліджень Університету Джорджа Мейсона.

Під час віртуальної зустрічі зі студентами універистету та ширшою аудиторією Гертлінг згадав про зустрічі з російським командувачем сухопутних сил, коли Гертлінг командувавав армією США в Європі. Після взаємних візитів і оглядин військового вишколу російський колега звернувся до нього із прямим запитанням: “Скажи мені, як я можу допомогти своїй армії стати такою ж хорошою, як твоя (американська, - ред)?”.

“Це питання мене вразило, - каже Гертлінг. – Я секунду подумав, а потім сказав, генералу: я не думаю, що ви це зможете. У вас корумпований уряд”.

Марк Гертлінг згадував, як в рамках побудови довіри між США і Росією після розвалу Радянського Союзу відбувалися взаємні візити на військові бази.

«Росіяни оглядали наші потужності у Європі, а ми відвідували Росію у рамках програми на кшталт “Партнерство заради миру”, що, правда, не мала надто успішного результату. Це була спроба зблизити США і Росію. Під час візиту до російських військ я дізнався чимало», – згадує генерал у відставці.

За його словами, програма 10-денного візиту була дуже насиченою, але його цікавили не тільки на навчальні заходи і демонстрація можливостей, але і умови життя військових у казармах, їхні навчальні бази, автопарки.

Це було більше шоу, аніж справжня підготовка військових

«У 2011 році, порівняно з трьома попередніми візитами, я бачив, що російська армія продовжує погіршуватися. Їхнє керівництво було поганим від молодшого рівня аж до старшого. Як і їхнє навчання», – вважає Гертлінг, який пояснює цим, зокрема, поразки російського війська в Україні.

Корупція і "дуже погана підготовка лідерства”

Крім того, Гертлінг назвав й інші причини - корупція всередині самої армії в Росії, коли посадовці “просто привласнюють гроші, виділені на оборону” та “дуже погана підготовка лідерства”.

Генерал-лейтенант додав, що на тренувальних майданчиках, які росіяни показали американським колегам під час візиту, була «показуха», а не реальні навчальні заходи.

"Це було більше шоу, аніж справжня підготовка військових", - сказав Гертлінг.

Він також наголосив, що в російській армії не придіяли достатньо уваги підготовці військових – фізичній і моральній. Більшість так звааних «елітних» військ не були професійними, їхньою головною мотивацією були вищі зарплати.

“Таким є моє ставлення до спецоперацій у російській армії. Вони кращі за деякі інші сили, але на мій погляд, це не дає їм багато переваг. Вони [російські військові, - ред.] здебільшого не кар’єрні чи професійні військові. Вони просто добровільно йдуть у спецпризначенці, щоб отримати додаткову платню. Тож не дивіться на них, як на еліту, якими ми їх завжди вважали”, - підсумовує генерал.

“Ви не є елітою лише тому, що кажете, ніби маєте елітні війська. Ще коли я був підполковником, мені довелося зустрічатися з деякими спецназівцями [з Росії, - ред]. Вони навіть близько не були елітою. Насправді вони були досить погані. З точки зору польової дисципліни зокрема”, – сказав колишній американський командувач.

Війна в Україні як підтвердження

Війна в Україні підтверджує це враження, каже Гертлінг. За його словами, доказами є і можливість десантної операції в Одесі на початку війни, яка так і не відбулася, а також матеріальні об’єкти, рештки обладнання, які привозять для аналізу із поля битви - усе разом вказує на недостатній рівень підготовки російських військ.

Вони просто добровільно йдуть у спецпризначенці, щоб отримати додаткову платню. Тож не дивіться на них, як на еліту, якими ми їх завжди вважали
Марк Гертлінг

Під час того ж виступу генерал Гертлінг, як повідомляв Голос Америки, висловив упевненість, що у результаті очікуваного контрнаступу України цієї весни українським військам вдасться звільнити значну частину української території, яку зараз окупували російські сили, але це буде надзвичайно складним завданням.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG