Спеціальні потреби

Посадовці США застерігають від оприлюднення доповіді про методи праці ЦРУ


Американські офіційні особи застерегли від оприлюднення доповіді про методи допитів, до яких вдавалося Центральне розвідувальне управління у війні з тероризмом. Такий крок, вважають вони, може викликати спалах насильства проти інтересів США у світі.

Документ, згідно з передбаченнями, має бути оприлюднений у вівторок. Це був би перший, оснований на документах, доказ про застосування тортур службовцями ЦРУ щодо запідозрених терористів аль-Кайди після атак проти Сполучених Штатів 11 вересня 2001 року.

Як говориться, в документі на 480 сторінках подано деталі таких екстремальних методів допитів, як позбавлення сну та симуляція втоплення. Ці методи, гідно з повідомленнями, використовувались агентами ЦРУ щодо осіб, утримуваних в місцях ув’язнення в іноземних країнах.

Республіканський законодавець Майк Роджерс і колишній директор ЦРУ Майкл Гайден попередили протягом вихідних, що цей документ може спонукати екстремістів атакувати американців і американські об’єкти за кордоном. У п’ятницю минулого тижня Державний департамент заявив, що держсекретар Джон Керрі піддав під сумнів час оприлюднення звіту з уваги на можливі «наслідки в широкому контексті». Прес-секретар Джен Сакі звернула увагу на те, що у різних країнах світу терористи утримують деяку кількість американських заручників.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG