Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон повторила фатальну помилку Міта Ромні?


Виступ кандидата на президента США Гілларі Клінтон у Нью-Йорку 9 вересня 2016 року

Кандидат на президента Клінтон назвала половину прихильників Трампа "збіговиськом людей, які заслуговують лише на співчуття".

Гілларі Клінтон - кандидат на президента США від Демократичної партії - заявила, що половина прихильників республіканського кандидата Дональда Трампа є "збіговиськом людей, які заслуговують лише на співчуття".

Про це вона сказала у п’ятницю, виступаючи на заході щодо збору коштів для ЛГБТ у Нью-Йорку. Цих людей Клінтон описала як "расистів, гомофобів, ксенофобів, ісламофобів. … Всього не перелічити", - сказала кандидат на президента США.

"На жаль, такі люди існують, і він їм дав можливість підбадьоритися". Деяких з цих людей вже не зміниш, вважає колишня Держсекретар США: "Ці люди невиправні, але, на щастя, вони – не вся Америка".

Разом з тим, Гілларі Клінтон зазначила, що інша половина прихильників Дональда Трампа - це люди, які відчайдушно потребують змін в країні і відчувають себе залишеними державою напризволяще.

"Вони не приймають за чисту монету все, що він говорить, але він створює у них ілюзію деякої надії на те, що їхнє життя зміниться, - сказала Гілларі Клінтон. - Ми повинні розуміти цих людей і співчувати їм".

Спроба вибачитись

Наступного дня у суботу Клінтон вибачилась за власні висловлювання. Вона уточнила, що її слова були "грубим узагальненням" і відмовилась від твердження про те, що "половина" прихильників Трампа відповідає тій характеристиці.

Я шкодую, що сказала «половина» - це було неправильно. Гілларі Клінтон

"Вчора ввечері я використала грубе узагальнення, і це завжди погана ідея. Я шкодую, що сказала "половина" - це було неправильно", - сказала кандидатка.

"Прикро те, що Трамп побудував свою кампанію, головним чином, на забобонах і параної, надавши загальнонаціональну платформу поглядам і голосам, перейнятим ненавистю, аж до відтворення в Твіттері поглядів фанатиків-маргіналів з декількома десятками послідовників, і довів їхні висловлювання до відома одинадцяти мільйонів людей", - сказала Клінтон.

Слово - не горобець

Утім її опоненти вже підхопили цю тему і гостро розкритикували Клінтон. Зокрема, кандидат на віце-президента США від Республіканської партії Майк Пенс сказав: "Вони - не збіговисько. Вони - американці, і вони заслуговують вашої пошани".

"Людину, у якої настільки низька думка про американський народ, не можна обирати президентом США", - Майк Пенс.

"Жодна людина, у якої настільки низька думка про американський народ, не можна обирати президентом Сполучених Штатів. Ми повинні ухвалити рішення про те, що Гілларі Клінтон ніколи не стане президентом цієї великої країни", - додав Пенс.

Кандидат на президента від Республіканської партії Дональд Трамп прокоментував висловлювання Клінтон у Твітері: "Ого! Гіларі Клінтон висловилася так образливо про моїх прихильників, про мільйони чудесних працьовитих людей. Думаю, що вона поплатиться за це на виборчих дільницях", - написав Дональд Трамп.

Перед иборами президента США у 2012 році опонент Барак Обами Мітт Ромні сказав, що майже половина населення країни взагалі не платить податків, що вони голосуватимуть за Обаму, бо залежать від урядової допомоги. За словами оглядачів, ці слова значною мірою вплинули на результат виборів. Ромні зазнав поразки на виборах.

Дивіться також: Дональд Трамп симпатизує Путіну та планує вибудувати гарні стосунки з Росією

Дональд Трамп симпатизує Путіну та планує вибудувати гарні стосунки з Росією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

XS
SM
MD
LG