Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон: Дональду Трампу не можна довірити ядерну кнопку


Клінтон попередила Америку про "історичну помилку" з Трампом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Клінтон попередила Америку про "історичну помилку" з Трампом. Відео

Претендент на Демократичну номінацію від Демократичної партії Гілларі Клінтон у Сан Дієго виголосила промову, присвячену зовнішній політиці. Власне про свої зовнішньополітичні пріоритети Клінтон сказала не так і багато. Основна увага була зосереджена на Дональді Трампі та загрозі, яку його потенційне президенство становить США та світові. Обрання Дональда Трампа Президентом буде помилкою історичних масштабів –таку думку вона намагалася донести під час усієї своєї промови:

«Ідеї Дональда Трампа не лише відмінні. Вони не мають жодного сенсу і тим небезпечні. Вони навіть по суті і не ідеї – лише набір дивних тирад, особистої ворожнечі та відвертої брехні».

У Дональда Трампа не лише не має зовнішньополітичного досвіду – він навіть не розуміє, що це таке, каже Клінтон:

«Він сказав, що має досвід у зовнішній політиці, тому що він проводив конкурс Міс Всесвіт у Росії! Ми всі знаємо інструменти, якими володіє Дональд Трамп, - хизування, висміювання, написання бридких твітів. Можу битися об заклад, що він пише кілька саме зараз. Але ці навички не допоможуть. Замість вирішення глобальних криз, він створить нові».

Ідеї Дональда Трампа не лише відмінні. Вони не мають жодного сенсу і тим небезпечні. Вони навіть по суті і не ідеї – лише набір дивних тирад, особистої ворожнечі та відвертої брехні.
Гілларі Клінтон, претендент на президентську посаду

Навіть досвідчені радники Дональду Трампу не допоможуть, переконана Клінтон:

«Він сказав, що йому не треба дослухатися до наших генералів, адміралів, послів та інших високопосадовців, тому що, цитую, у нього «дуже гарний мозок», - сказала Клінтон, викликавши сміх у залі.

Дональд – саме так до Трампа, відомого любов’ю навішувати на своїх опонентів образливі прізвиська, зверталася у промові Гілларі Клінтон - не знає, хто друг, а хто ворог.

«Мушу сказати, що я не розумію його дивне зачарування диктаторами, які не мають жодної любові до Америки. Він вихваляв Китай за розстріл на площі Тяньмень. Він сказав, що це показало силу. Він сказав, що треба віддати належне Кім Чен Іну за те, що тої взяв абсолютну владу в Північній Кореї, що він зробив, вбивши всіх, кого він вбачав загрозою для себе, включно з власним дядьком, що Дональд описував радісно, ніби пригодницький фільм переказував. І він сказав, що, якщо б він давав оцінку Путіну як лідеру, то поставив би йому п’ятірку. Нехай психіатри роз’яснюють його любов до тиранів. Мене просто дивує, як хтось може настільки помилятися, хто Америці друзі і хто вороги!» _ наголошує колишній Державний секретар США.

Це не та людина, яка може мати доступ до ядерного коду, тому що неважко уявити, як Дональд Трамп розпочинає війну лише тому, що хтось проник під його дуже тонку шкіру.
Гілларі Клінтон, претендент на президентську посаду

Але найбільш нищівній критиці вона піддала вдачу Трампа:

«Він не лише неготовий. Він має непридатний темперамент для посади, яка вимагає знань, врівноваженої психіки та величезної відповідальності. Це не та людина, яка може мати доступ до ядерного коду, тому що неважко уявити, як Дональд Трамп розпочинає війну лише тому, що хтось проник під його дуже тонку шкіру».

Після промови Клінтон в Сан-Дієго, Трамп звертається до своїх прихильників в Сан Хозе. На вулиці – бійка, жертвами якої стають переважно прихильники республіканського кандидата. У приміщенні – Дональд Трамп, який каже, що його темперамент саме такий, як треба, а Клінтон має сидіти у в’язниці.

«Я був проти війни в Іраку, а Гілларі Клінтон була за. А тепер вона говорить, а чи можна довірити Дональду Трампу ядерну зброю? Я вам скажу, в мене набагато більш міцний темперамент. І нам потрібний міцний темперамент. Після того, що вона сказала про мене у своїй фальшивій промові – це була фальшива промова. Це був наїзд на Дональда Трампа. Я це скажу, Гілларі Клінтон має сісти у в’язницю.. Вона винна», - заявив Трамп.

Саме під час промови Клінтон популярний республіканець, спікер Палати представників Пол Раян, після місяця переговорів та міркувань, без ентузіазму, але висловив свою підтримку Дональду Трампу:

«Не секрет, що Дональд Трамп і я мали чимало розходжень. Не секрет, що час від часу у нас виникали суперечки з того чи іншого питання. Це буває. Це буває серед республіканців. Але питання наступне: Чи зможемо ми разом розпочати процес, який реально допоможе об’єднати нашу партію, з тим, щоб ми виступили повною силою восени?»

До того ж, за опитуваннями, у штаті Каліфорнія, де пройдуть наступні праймеріз, Клінтон та Берні Сандерс набирають приблизно однакову кількість голосів. Навіть якщо Клінтон програє в Каліфорнії, вона все одно має всі шанси стати кандидатом на президентське крісло від Демократичної партії. Але Берні Сандерс здаватися не збирається. «Ми виграємо з великою перевагою, ми потужне виграємо», - обіцяє він своїм прихильникам під час зустрічі з виборцями в штаті.

Окрім своїх традиційних прихильників, Клінтон змагається, як за голоси поміркованих республіканців, намагаючись відірвати їх у Трампа, так і за голоси лібералів-прихильників Сандерса. Чи допоможе їй в цьому нищівна критика Дональда Трампа - стане видно за результатами голосування.

Читайте також: Як працюють американські ЗМІ

Ніхто у США не знає, як вирішити цю жахливу проблему, але всі "занепокоєні". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG