Спеціальні потреби

Актуально

Білл Клінтон взявся долати бідність у світі

У Нью-Йорку завершилось щорічне засідання неурядової організації «Глобальна ініціатива Клінтона». Метою цієї заснованої 2005 року колишнім президентом США ініціативи є протистояння глобальним проблемам, викликаними бідністю, хворобами та соціальною несправедливістю. Учасники зобов’язались пожертвувати мільярди доларів на подолання цих проблем.

Виступаючи на заключному засіданні групи, колишній президент Білл Клінтон оголосив, що заручився підтримкою майже двох тисяч людей, які пообіцяли пожертвувати 63 мільярди доларів. Це торкнеться життя майже трьохсот мільйонів людей у 170 країнах світу. Білл Клінтон заручився підтримкою майже двох тисяч людей, які пообіцяли пожертвувати 63 мільярди доларів на подолання бідності.

Серед цілей, окреслених ініціативою Клінтона, є збільшення ролі жінки у суспільному житті, боротьба з торгівлею людьми, покращення освіти за допомогою комп’ютерів, боротьба з глобальним потеплінням та поліпшення охорони здоров’я.

Брак знань згадувався на кількох форумах організації. Під час прес-конференції на тему збільшення ролі жінки у суспільстві Енн Коттон з організації «Камфед Інтернешнл» вказала, що комп’ютери здатні допомогти вирішити ряд соціальних проблем:

«Дайте людям технології і вони ними скористаються. Адже технології надихають людей, оскільки підвищують їх статус, в першу чергу – статус жінок».

Почесним промовцем на заключному засіданні зустрічі була перша леді США Мешель Обама, яка зосередила свій виступ на долі американських ветеранів. Вона закликала наймати ветеранів на роботу в гуманітарних організаціях. За її словами, ветерани, хоча і мають корисні професійні навички, зіштовхуються із серйозними соціальними проблемами, такими як безробіття:

«Вони регулярно зайняті в гуманітарних операціях по всьому світу. Вони роздають харчі, надають медичну допомогу, навіть допомагають відбудовуватися».

Ініціатор проекту Білл Клінтон закликав не лише присутніх у залі, а усіх мешканців планети приєднатися до його ініціативи:

«На мою думку, світ настільки взаємопов’язаний, що у ХХІ сторіччі на нас чекає надзвичайна хвиля конфліктів між добрими і злими силами. І обмеження, які має приватний сектор та уряди світу у вирішенні цих конфліктів, стають очевидними. Тож ми всі повинні посилити зусилля, аби заповнити вакуум який виникає».

Біл Клінтон закликав делегатів зустрічі, повернувшись додому, залучати до ініціативи нових і нових людей.

Всі новини дня

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:44 0:00

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Як у Європі сприймають запити на важче озброєння від українських військових?

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

В легендарному Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Захід, який вів відомий американський актор Річард Гір, зібрав повну залу. Усі кошти від продажу квитків, а це більше $300 000, Carnegie Hall передає на допомогу Україні.

Уряд України використовує технологію розпізнавання обличь для ідентифікації російських окупантів. Відео

Уряд України використовує технологію розпізнавання обличь для ідентифікації російських окупантів - живих чи метвих. Як саме це працює на практиці?

На стінах підвалу закарбували імена померлих та розстріляних: життя с. Ягідне під окупацією. Відео

26 днів, з першого і до останнього дня російської окупації, мешканці села Ягідне на Чернігівщині, провели у підвалі місцевої школи, де їх в анти санітарних умовах тримали росіяни.

США, ЄС та Велика Британія створили консультативну групу, щоб допомогти ГПУ розслідувати російські воєнні злочини

Гробарі опускають труну українського військовослужбовця Олександра Матюхіна, 32 роки, у Харкові, на сході України, 23 травня 2022 року.

Сполучені Штати разом з Європейським Союзом і Великою Британією створили Консультативну групу з питань жорстоких злочинів (Atrocity Crimes Advisory Group), з метою допомоги підрозділу з питань воєнних злочинів Генеральної прокуратури України (ГПУ) документувати, зберігати та аналізувати докази воєнних злочинів та інших звірств, щоб притягнути винних до кримінальної відповідальності, повідомляється у прес-релізі Державного департаменту США.

У заяві пояснюється, що консультативна група буде надавати українським слідчим та прокурорам як консультативну, так й оперативну допомогу в таких областях, «як збір і збереження доказів, військовий аналіз, розслідування сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, і співпраця з міжнародними та національними механізмами підзвітності». Також підтримка групи, яка перебуватиме у прямому контакті, серед інших з Міністерством юстиції США, включатиме розширене фінансування роботи міжнародних прокурорів та експертів із воєнних злочинів.

"Докази звірств російських військових в Україні продовжують множитись. Спочатку це насильство мало форму бомбардувань і ракетних і артилерійських ударів по густонаселених містах і селищах, які спричиняли тисячі смертей мирного населення та руйнування цивільної інфраструктури, - йдеться у повідомленні від імені Державного секретаря Ентоні Блінкена. -

Пізніше, коли журналісти, правозахисники та українські чиновники отримали доступ до районів після відступу російських військ, ми побачили повідомлення про насильство іншого порядку – достовірні повідомлення про беззбройних мирних жителів, застрелених у спину; осіб, вбитих в стилі страти зі зв'язаними руками; тіла з ознаками тортур; і жахливі розповіді про сексуальне насильство над жінками та дівчатами. Останнім часом з’являються достовірні повідомлення про примусове вивезення українських дітей з країни».

За повідомлення Держдепу, консультативна група спростить координацію та комунікаційні зусилля, допоможе уникнути дублювання зусиль і допоможе ефективно залучати ресурси та кваліфікований персонал на підтримку роботи ГПУ.

«Звісно, в першу чергу вони будуть намагатися притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто перебуває в Україні - як зараз у випадку з російським солдатом, над яким нещодавно відбувся суд. Але ми чітко пояснили, що відповідно до міжнародного гуманітарного законодавства, йдеться не лише про особу, що натискає на курок або здійснює військовий злочин на місці, але і про будь-кого в ланцюжку командування, який свідомо був частиною військового злочину. Тому ми це будемо розглядати ширше також», - пояснив під час брифінгу в Державному департаменті речник Держдепу Нед Прайс.

Раніше, 20 травня, генеральні прокурори Великої Британії, США, Канади, Австралії та Нової Зеландії заявили про підтримку та співпрацю із ГПУ "у забезпеченні відповідальності за воєнні злочини, скоєні під час російського вторгнення".

"Міжнародний фронт справедливості зміцнюється щодня. Я надзвичайно вдячна квінтету Генпрокурорів за їхні слова і дії. А також за експертну допомогу, яку нам надають партнери. Вони – справжні друзі України і з такою потужною юридичною силою ми обов’язково переможемо», - цитується Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова у спільній заяві, опублікованій у телеграм-каналі ГПУ.

Дивіться також: Процес визнання Росії країною-спонсором тероризму: яка процедура, подальші кроки та наслідки? Відео

Більше

XS
SM
MD
LG