Спеціальні потреби

Україна повідомила про припинення поставок російського вугілля


Міністр енергетики України Юрій Продан заявив, що Росія призупинила поставки вугілля в Україну, що завдало серйозного удару енергетичним підприємствам країни, які страждають від дефіциту палива для електростанцій через сепаратистський конфлікт на індустріальному сході.

12 листопада Продан заявив, що Україні доведеться покладатися на російське вугілля, щоб пережити зиму. Війна на сході привела до перебоїв з поставками палива для теплових електростанцій, на частку яких припадає 40 відсотків усієї вироблюваної в країні електроенергії. При цьому наявні запаси палива напередодні зими знаходяться на критично низькому рівні.

«За інформацією, отриманою від ДТЕК і Центренерго, поставки вугілля з Росії були припинені», – процитував Продана представник Міністерства енергетики.

ДТЕК, найбільша приватна енергетична компанія України, заявила, що припинення поставок було несподіваним.

«Компанія не отримувала офіційних сповіщень з приводу затримки відвантажень. Зараз ми намагаємося з’ясувати причини та обставини ситуації, що склалася», – йдеться в заяві ДТЕК.

ДТЕК, яка входить до бізнес-імперії українського магната Ріната Ахметова, повідомила, що з серпня імпортувала 1,3 мільйона тонн російського вугілля.

Для задоволення своїх потреб України необхідно імпортувати близько мільйона тонн вугілля на місяць. Київ підписав угоду про постачання з ПАР для поповнення запасів, але раніше цього місяця постачальник перервав відвантаження, пославшись на політичну нестабільність.

XS
SM
MD
LG