Спеціальні потреби

Японська АЕС Сендай отримала дозвіл відновити роботу


АЕС Сендай

Комітет з контролю над атомною енергетикою Японії готовий відновити роботу двох енергоблоків на АЕС Сендай з урахуванням нових стандартів безпеки.

Ці об’єкти, після тривалої перевірки, відповідають новим вимогам безпеки, які запроваджено після катастрофи на атомній електростанції Фукусіма у березні 2011 року.

Нові норми враховують досвід аварії на Фукусімі та повинні запобігти виникненню будь-яких надзвичайних ситуацій не лише в разі цунамі, але і при нападі терористів, аварії літаків, хакерських атаках на сервер або вибуху бомби.

У березні 2011 року АЕС Фукусіма не витримала подвійного удару стихії - підземних поштовхів і цунамі, сила яких перевершила всі прогнози.

Якщо місцева громада не заперечить, то два реактори на АЕС Сендай запустять вже у вересні. Наразі 19 об’єктів на 12 японських АЕС проходять перевірку після виведення з експлуатації всіх атомних електростанцій країни в 2011 році.

Деякі японці виступають проти використання атомної енергії, кажучи, що Японія є вулканічною острівною країною й атомна енергетика є небезпечною.

Проте голова Комітету з контролю над атомною енергетикою Ясугіко Шімазакі заявив, що рівень небезпеки є мінімальним.

XS
SM
MD
LG