Спеціальні потреби

Присутність алюмінію у воді та ліках пов'язали з хворобою Альцгеймера


"Епоха алюмінію"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

"Епоха алюмінію"

Алюміній, легкий метал, який давно став невід’ємною частиною сучасного побуту. Його застосування у різних галузях спростило життя мільйонам людей по всьому світу.

Однак, у алюмінію є і темна сторона, яку досліджують автори нещодавно створеного документального фільму. Кінострічка, що розповідає про негативні сторони видобутку та споживання алюмінію, була представлена на міжнародному кінофестивалі у Вашингтоні.

Жерстяні банки, з яких ми п’ємо… фольга, в якій ми печемо… косметика,… ліки,… миючі засоби, - усі вони містять алюміній, нібито безпечний для вжитку метал.

Однак австрійський документаліст Берт Еґартнер іншої думки:

«Є чимало плюсів, але є і темна сторона цього металу».

Цю «темну сторону» режисер досліджує у своєму фільмі «Епоха алюмінію». Стрічка торкається різноманітних аспектів цієї індустрії - від видобутку до впливу алюмінію на здоров’я людини та навколишнє середовище.

Основною рудою для одержання алюмінію є боксити. Метал у них утримується у вигляді гідроокисів. Їх поклади були знайдені у Бразилії, після чого почалася масова вирубка тропічних лісів. Щороку вирубується площа розміром у 250 футбольних полів.

Токсичні відходи від виробництва алюмінію займають величезні території.

«Усе, що ви бачите, це мільйони і мільйони тонн небезпечних відходів, які не мають жодного застосування».

Ці відходи, як стверджує режисер стрічки, викликають численні проблеми зі здоров’ям у мешканців прилеглих районів.

Шкодять здоров’ю людини і самі вироби з алюмінію, які повинні робити наше життя зручним та безпечним, - каже Еґартнер:.

«Я був здивований, наприклад, коли я дізнався про вміст алюмінію у вакцинах, у деякій косметиці, дезодорантах, навіть у їжі».

Науковці, задіяні у фільмі, пов’язують наявність алюмінію у цих виробах з розвитком різних хвороб сьогодення – раком грудей, Альцгеймером, алергіями, аутизмом.

Нейрохірург Кристофер Шо особливо стурбований можливим зв’язком алюмінію, який присутній у питній воді та антацидних ліках, з хворобою Альцгеймера:

«Чимало науковців починають розуміти роль алюмінію у нейродегенеративних захворюваннях, як Альцгеймер. Чи те саме стається з іншими хворобами, ми ще не знаємо».

Однак не всі погоджуються з цими висновками.

В Асоціації виробників алюмінію відмовилися давати інтерв’ю, натомість прислали листа, в якому зазначили:
Чимало науковців починають розуміти роль алюмінію у нейродегенеративних захворюваннях, як Альцгеймер. Чи те саме стається з іншими хворобами, ми ще не знаємо
Кристофер Шо, нейрохірург

«Режисер стрічки «Епоха алюмінію» відхиляється від десятиліть традиційних наукових досліджень і консенсусу. Існуючі опубліковані наукові матеріали не демонструють прямого причинно-наслідкового зв’язку між алюмінієм та переліченими у фільмі хворобами».

Епідеміолог факультету охорони здоров’я і медичного обслуговування в Університеті Джорджа Вашингтона Меліса Пері радить не панікувати:

«Нинішні існуючі матеріали не дають нам конкретних доказів того, що алюміній викликає хворобу Альцгеймера, інші проблеми мозку чи рак молочної залози. Тому дуже важливо провести подальші дослідження».

Подальші дослідження, саме на цьому і наполягає документаліст Берт Еґартнер:

«Алюміній становить загрозу людству, а у нас немає достатньо досліджень. Це одна з причин чому я зняв цей фільм - щоби підтримати науковців, які прагнуть досліджувати цю тему».
XS
SM
MD
LG