Спеціальні потреби

У громадянській війні в Сирії вже загинуло понад 150 тисяч людей


Зруйноване сирійське село Азаз неподалік Алеппо
Базона у Великобританії організація Syrian Observatory for Human Rights повідомила у вівторок, що в ході громадянської війни в Сирії вже загинуло щонайменше 150 тисяч людей, третина із них цивільні.

Організація, яка веде моніторинг хвилі насильства в Сирії за посередництвом мережі активістів, медичних джерел та органів безпеки, заявила, що кількість жертв імовірно значно вища, десь біля 220 тисяч убитих.

Спроби покласти край конфлікту шляхом переговорів представників уряду президента Башара аль-Асада і опозиції дотепер не принесли результатів. Минулого тижня мирний посередник від ООН заявив, що малоймовірно, що переговори відновляться в найближчому часі.

Найновіші дані ООН, оприлюднені у липні минулого року, вказували на щонайменше 100 тисяч смертних випадків, але у січні цього року ООН заявила, що не подаватиме найновіших даних, тому що умови на місцях унеможливлюють встановити точні дані.

Syrian Observatory for Human Rights заявила, що вона зареєструвала смерть 150 344 людей з часу, коли сили безпеки аль-Асада вперше обстріляли демонстрантів, які вимагали проведення реформ.

Загинуло також 38 тисяч повстанців, у цьому числі бойовики Фронту аль-Нусра, який пов’язаний з аль-Кайдою, та Ісламської держави в Іраку і Леванті, що відкололася від аль-Кайди і в рядах якої є багато іноземних бойовиків.

Загинуло понад 58 тисяч бойовиків, які підтримують президента аль-Асада, включно з регулярними силами безпеки і сирійською проурядовою міліцією, а також 364 бойовиків шиїтського угруповання Гезболла з Лівану і 605 шиїтів-мусульман з інших країн.

Крім цієї кількості смертельних жертв, Syrian Observatory for Human Rights повідомляє, що 18 тисяч людей пропали безвісти після затримання їх силами безпеки, тоді як 8000 були затримані повстанцями або викрадені.
XS
SM
MD
LG